Кінець Дніпропетровська

Кінець Дніпропетровська
Парламент присвоїв місту ім'я, яким його і називають жителі

Український парламент перейменував Дніпропетровськ. Таким чином, з карти України зникає ім'я одного з найодіозніших представників більшовицький режиму - одного з перших наркомів внутрішніх справ Радянської Росії, організатора "червоного терору" і глави ВУЦВК Григорія Петровського. Потрібно віддавати собі звіт в тому, що нарком внутрішніх справ більшовиків - це професійний убивця, а член політбюро ЦК КП(б)У і формальний глава республіки в роки Голодомору - це співучасник геноциду, - пише журналіст Віталій Портніков у колонці для newsru.

Вурдалаком Петровським ще може пишатися нелюдська Російська імперія, але Україна - ніколи

Жовтневий переворот поставив крапку на репутації Григорія Петровського, до того часу - цілком поважного депутата Державної Думи, який виступав з її трибуни за українізацію освіти, судочинства і місцевого самоврядування в губерніях Малоросії. Після перевороту Петровський - один з найбільш відчайдушних борців з українською державністю навіть в самих обмежених, радянських її формах. Саме Петровський - "творець" сучасного Донбасу, він безпосередньо займався відбиранням хліба в цьому регіоні - тобто фактичним умертвінням українських селян, що потім дозволило більшовикам змінити демографічну картину регіону. Таким вурдалаком ще може пишатися нелюдська Російська імперія, але Україна - ніколи!

Не можу віднести себе до великих шанувальників назви "Дніпро". Були різні варіанти, але кожен з них виглядав сумнівним.

(...) Врешті-решт, парламент присвоїв місту ім'я, яким його і називають проживаючі в Дніпрі. Дніпропетровськом Дніпро завжди називали тільки приїжджі, для місцевих жителів ця назва годилася хіба що для офіційних церемоній. Ручаюсь, що той же Вілкул, який намагався сьогодні зберегти стару назву, в звичайному житті вимовляв її нечасто. І ті, хто зараз робить вигляд, що "не зможе звикнути", ніякою іншою назвою ніколи і не користувалися.

Тому що Дніпро - це Дніпро.

Повну версію колонки Віталія Портникова читайте на сайті newsru


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: