Ким був Девід Боуї

Шон Редмонд: У банальному й конформістському світі Боуї давав людям можливість жити вільно і відкрито
Facebook Шона Редмонда

Шон Редмонд: У банальному й конформістському світі Боуї давав людям можливість жити вільно і відкрито

Небагатьом особистостям вдалося настільки ж точно показати мистецтво протесту

«Наше життя часто набуває форми і стає значущим завдяки зіркам і знаменитостям, які впливають на нього», - пишуть доцент і старший викладач австралійського Університету Дікіна Шон Редмонд і Тоя Сінк у колонці для The Conversation.

Наші спальні, пишуть автори, нерідко перетворюються в храми імені улюбленої знаменитості. Навіть друзів і коханих часом ми вибираємо, виходячи з симпатії до одних і тих самих зірок.

Автори колонки зізнаються, що для них такою знаменитістю був Девід Боуї: його музика, тексти, публікації та вистави давали змогу згадати свою молодість, протест, біль і кохання. Виступаючи в образі інопланетянина або вдягаючи жіночий одяг, він демонстрував силу музики, моди і шоу, створюючи відчуття нескінченних можливостей у тих, хто танцював у його довгій і блискучій тіні.

Боуї безсумнівно вплинув на життя багатьох, продовжують колумністи. Більш ніж чотири десятиліття він був втіленням змін, соціального протесту й художньої інновації.

Навіть друзів і коханих часом ми вибираємо, виходячи з симпатії до одних і тих самих зірок

У кожному його образі можна було помітити кристалізацію відмінності від інших, відчуження та маргіналізацію, проте в рамках цих пишних втілень завжди було місце відкритому, чуттєвому виклику існуючим художнім і соціальним нормам.

Небагатьом особистостям вдалося настільки ж точно показати мистецтво протесту, як Боуї, вважають автори. Небагатьом. За часів банального і конформістского світу Боуї давав людям можливість жити вільно та відкрито, що дозволило кинути виклик статевим і сексуальним нормам.

Люди часто ставлять собі питання, ким був Девід Боуї. Простої відповіді на це питання немає: його багатозначність, суперечливість і складні маски представляють його як людину різноманітності та хаосу – і це, звісно ж, частина його привабливості. Втиснути Боуї в якісь рамки неможливо.

Хто ж такий Девід Боуї? Відповідь - у його рядках: «Я не пророк і не людина кам'яного століття. Я простий смертний з потенціалом надлюдини».

Переклад НВ

Повну версію колонки Шона Редмонда і Тої Сінк читайте на The Conversation

Більше точок зору тут

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: