"Росія в трясовині" та інші казки Вашингтона про Сирію

1 коментувати
Майкл Кофман: Прогноз про загрузання Росії в сирійській трясовині не справдився
Facebook Майкла Кофмана

Майкл Кофман: Прогноз про загрузання Росії в сирійській трясовині не справдився

Угода щодо Сирії - не більше ніж втішний приз для гуманітарних поривів Заходу

Ситуація в Сирії змінюється настільки швидко, що від цього може піти обертом голова, пише науковий співробітник американського Інституту Кеннана, експерт з безпеки та оборони Майкл Кофман в колонці для War on the Rocks.

«Ще в грудні минулого року ми читали заголовки про слабкість російської військової кампанії в Сирії і нездатність суттєво впливати на стан недосвідченої сирійської арабської армії [Башара Асада - НВ]», - продовжує автор. Однак незабаром після зимових канікул все змінилося. Здається, Росія домоглася стратегічних переваг на землі і максимально використовує момент.

Лише кілька місяців тому, на початку жовтня 2015 року, президент Барак Обама говорив: «Спроба Москви підтримати Асада і постаратися заспокоїти населення призведе до того, що вона загрузне в трясовині. Це не спрацює». Але з огляду на той факт, що сирійські сили зуміли оточити Алеппо, і при цьому їх на землі і з неба підтримують російські військові, в подібні прогнози віриться насилу. Таким чином, прогноз про занурення Росії в сирійську трясовину не справдився, вважає колумніст.

І військові, і політичні зусилля РФ спрямовані на те, щоб розділити повстанські групи в Сирії

І політичні, і військові дії Росії в Сирії є частиною її стратегії щодо припинення цієї війни на російських умовах. Сполученим Штатам варто відійти від свого наративу про «Росії в трясовині» і більш серйозно підійти до питання російської присутності в цьому конфлікті, підкреслює експерт.

Женевські переговори відображають ситуацію на полях битв. Вимоги груп сирійської опозиції такі: зняття облоги, призупинення російської повітряної кампанії і звільнення захоплених військовополонених. «Не потрібно бути військовим експертом, щоб зрозуміти, що подібні вимоги характерні для сторони, яка програє», - пише Кофман. Росія погодилася на такий формат переговорів, за допомогою якого обидві сторони продовжують діалог і воюють одночасно. Таким чином, РФ може впливати на позиції сирійської опозиції на землі, усуваючи ті питання, які є неприйнятними для неї за столом переговорів. Саме тому Москва погодилася допустити на переговори таку салафістську групу, як Ахрар аль-Шам, незважаючи на те, що росіяни вважають їх терористами. І військові, і політичні зусилля РФ спрямовані на те, щоб розділити повстанські групи, налаштовуючи їх один проти одного.

Виконання сирійської угоди буде проходити за правилами Росії, і багато в чому на її умовах. Мюнхен - гарне тому підтвердження. Держсекретар США Джон Керрі сказав, що сирійська угоду - це «загальнонаціональне» припинення бойових дій, і це «амбітно».

«Але це неможливо за задумом Росії», - стверджує експерт. Чим більший обсяг угоди, тим менш вона доцільно. Ніхто не контролює, і ніхто не говорить від імені великої кількостів груп, які воюють в Сирії. Бойові дії не припиняться, і Росія звинуватить в цьому ті самі групи, продовжуючи бомбардування. Ця угода є лише втішним призом для задоволення гуманітарних поривів Заходу. А ще вона дає, чим зайнятися Сполученим Штатам.

Переклад НВ

Повну версію колонки Майкла Кофмана читайте на War on the Rocks

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: