Її поразка. Чого нас вчить Гілларі Клінтон

3 коментувати
Лінді Уест: Гілларі терпіла осуд, приниження та нераціональну ненависть три десятиліття, і все одно не здалася

Лінді Уест: Гілларі терпіла осуд, приниження та нераціональну ненависть три десятиліття, і все одно не здалася

«Те, що ми програли, не означає, що ми неправі. Від того, що вони в нас не вірять, ми не зникнемо», - розповідає письменниця і колумністка The Guardian Лінді Уест у колонці для NY Times

«Я прокинулася в день виборів і розридалася. Це були не пара сльозинок, а повноцінні ридання зі схлипуванями тощо. Сльози заливали мої окуляри, капали з моїх губ і залишали сліди від туші в моїй чашці з пластівцями. «Мила, - стривожився мій чоловік, - мила, все буде добре. Цифри все ще нормальні. Все добре». Але річ не в цифрах. Я плакала не тому, що боялася програшу Гілларі Клінтон. Це прийшло пізніше», - каже Уест.

Ми, як культура, не приймаємо жінок всерйоз. Ми не віримо жінкам. Ми не любимо жінок

«Я плакала тому, що, поки наливала собі каву, побачила в новинах інтерв'ю з Гілларі Клінтон, яка щойно проголосувала. Вона виглядала захопленою, трохи переповнена емоціями. Білл Клінтон стояв за її спиною, дивився на свою дружину і світився», - згадує автор.

Вона розповідає, що іноді бачить такий же вираз в очах свого чоловіка. І це не просто любов (зрештою, любов чоловіка до дружини – це очікувано і не надто незвично), але і професійну повагу, а також гордість.

«Ми звикли до того, що ця гордість, як правило, має зворотний напрямок – дружина пишається своїм чоловіком, оскільки чоловікам у нашій культурі дозволено бути не тільки тілом, а їх функції не обмежують вихованням дітей. Чоловікам можна діяти, розвиватися, здобувати, перемагати. Для чоловіків вважається нормальним бути амбітними. Для жінок вважається нормальним стояти осторонь», - розповідає Уест.

Вона наводить цитату Білла Клінтона про дружину: «Я зустрічав найталановитіших людей нашого покоління, і ти – найкраща з них».

«А потім я подумала про те, як Білл Клінтон будував свою кар'єру – шляхом, прокладеним для компетентних, харизматичних білих чоловіків. Він мав уже тоді знати, наскільки хороша його дружина. Не просто гарна – «найкраща». Найкраща, аніж будь-хто, кого він зустрічав. Навіть краща, ніж він сам. І він дивився, як вона стоїть поруч з ним і чекає, чекає, чекає, недооцінена і засуджувана за те, що хоче від життя більшого, аніж кухня. І вона не здалася! Вона терпіла осуд, приниження та нераціональну ненависть три десятиліття, і все одно не здалася, і ось вона – на волосинку від обрання президентом Сполучених Штатів. Перша жінка, якій висловлять таку довіру. Він, мабуть, так нею пишався. Саме тому я розплакалася», - ділиться враженнями Уест.

«Я плакала, тому що хотіла, щоб мої дочки відчули цю гордість, це підтвердження їхніх безмежних можливостей – не від їхніх чоловіків, а від усього світу. Я плакала, тому що це нечесно, і я так втомилася, і всі жінки, яких я знаю, теж втомилися», - зізнається вона.

«Ми, як культура, не приймаємо жінок всерйоз на професійному рівні. Ми не віримо жінкам. Ми не любимо жінок. Я розумію, що багато людей можуть не бачити цього, а багатьох людей це просто не хвилює. Я знаю, що багато людей будуть читати це і сміятися, або почати захищатися, або називати мене істеричкою, і це нормально. Я звикла. Але це не означає, що я не маю рації», - каже Уест.

Вона розповідає, що повірила: ці вибори стануть початком чогось нового. Не смертю сексизму, але початком світу, в якому жінки не є людьми другого сорту за замовчуванням.

«Сьогодні я не можу повірити, що те, що трапилося, реально», - зазначає автор. Але додає, що якщо чогось можна навчитися у Гілларі Клінтон, так це витримки і терпіння, а значить, потрібно продовжувати боротися.

«Те, що ми програли, не означає, що ми неправі. Від того, що вони в нас не вірять, ми не зникнемо», - підсумовує Уест.

Повну версію колонки Лінді Уест читайте на сайті NY Times


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: