Європа подвоює залежність від російського газу

3 коментувати
Кіт Джонсон: Європа залишається і буде залишатися основним пріоритетом для Газпрому
c-span.org

Кіт Джонсон: Європа залишається і буде залишатися основним пріоритетом для Газпрому

Після багаторічних розмов про зниження залежності від російської енергетики Європа, здається, знову активізує співпрацю з Газпромом

«Європа витратила роки на те, щоб послабити свою залежність від російської енергетики та примх непостійного президента Росії Володимира Путіна», - пише у своїй колонці старший репортер Foreign Policy Кіт Джонсон.

Так навіщо ж, задається питанням автор, був підписаний договір про будівництво нового газопроводу, який буде тримати Європу в заручниках російських енергетичних махінацій і відвертого шантажу протягом багатьох десятиліть?

Багатомільярдні плани Росії щодо розширення пропускної здатності трубопроводу Північний потік, що проходить по дну Балтійського моря до Німеччини, були оприлюднені на початку цього року. При цьому вони набувають реальних обрисів набагато швидше, ніж цього очікувало більшість спостерігачів, зазначає колумніст. Цей проект різко контрастує з іншими мертвонародженими енергетичними проектами Росії, які Москва продовжує оголошувати.

Енергетична політика Європи багато в чому перебуває під контролем компаній, а не держав

Такі західні топ-компанії, як Shell, E. On, BASF і Engie (раніше GDF Suez), об'єдналися з російським Газпромом, щоб подвоїти потужності Північного потоку. Попередньо, пише Джонсон, другий трубопровід повинен бути введений в експлуатацію в кінці 2019 року. У разі успішного завершення цей 10-мільярдний проект дозволить Росії, нарешті, уникнути транзиту через Україну.

Це може мати позитивний ефект для Росії, яка ненавидить Україну, однак збільшить вразливість Києва від російської жорсткої тактики. Крім того, це може обернутися бідою для інших країн Східної Європи, які отримували газ через Київ.

Новий і узгоджений проект будівництва другого газопроводу Північного потоку засвідчив дві речі, відзначає журналіст. По-перше, незважаючи на всі розмови Росії про поворот у бік Азії, включно з величезними обсягами енергетичного експорту в цьому напрямі, Європа залишається і буде залишатися пріоритетом для Газпрому. По-друге, незважаючи на всі розмови Європи щодо необхідності пошуку нових постачальників і зниження залежності від Росії, особливо в світлі вторгнення останньої в Україну, енергетична політика континенту багато в чому перебуває під контролем компаній, а не держав.

Це ускладнить роботу Європейського союзу та його держав-членів з пошуку альтернатив російській енергетиці, підкреслює автор.

Переклад НВ

Повну версію колонки Кіта Джонсона читайте на Foreign Policy


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: