Ялта-2 для Путіна

0 коментувати
Аарон Корева: Як у Сирії, так і в Україні Путін використовує єдину тактику
Facebook Аарона Корева

Аарон Корева: Як у Сирії, так і в Україні Путін використовує єдину тактику

Не спромігшись підкорити Україну одним ударом, глава Кремля обрав важку гру на виснаження

«У вересневому зверненні до Генасамблеї ООН Володимир Путін закликав до «широкої коаліції проти тероризму», - пише колишній радник екс-прем'єра Швеції Аарон Корева у колонці для Аtlantic Сouncil. Порівнюючи Ісламську державу з нацистами, він показав, що її стратегія полягає в тому, щоб стати незамінним партнером для Заходу в сирійській війні – так само, як Радянський Союз колись був незамінним союзником Заходу для боротьби проти Гітлера.

Путін також уточнив свої довгострокові наміри, коли відзначив позитивну роль Ялтинської мирної конференції, назвавши її «міцним фундаментом для повоєнного світового порядку», пише автор. Схоже, він прагне створити тимчасовий союз із Заходом у Сирії, щоб вивести Росію з нинішньої ізоляції. Беручи приклад зі Сталіна, Путін сподівається, що після нейтралізації сирійського конфлікту головні сили проведуть зустріч на кшталт Ялтинської конференції 1945 року і поділять світ на сфери впливу.

Корева зазначає, що подібна угода дала б Росії свободу дій на пострадянському просторі. З російської точки зору, Україна є однією з найважливіших країн на цьому просторі. Тим, хто пропустив так звані стабільні або, принаймні, дещо більш передбачувані часи холодної війни, слід нагадати, що тоді населення Східної Європи жило за умов репресивної тоталітарної системи. Складності в реформуванні країни, на які сьогодні наражається Україна, показують, наскільки глибокими були рани від цього «світового порядку».

Після паризьких терористичних атак багато хто на Заході міг забути про Україну, але Путін точно не забув

Після паризьких терористичних атак 13 листопада багато хто на Заході міг забути про Україну, але Путін точно не забув, пише колумніст. Він грає на увазі світової спільноти, сконцентрованій на Сирії та Іраку. Так, незадовго до паризьких терактів у Донбасі знову спалахнули бойові дії. Поганим знаком також є те, що Росія повідомила про надіслання на схід України чергового «гуманітарного конвою», продовжує експерт.

Як у Сирії, так і в Україні Путін використовує єдину тактику – тиснути за допомогою активних бойових дій на тих, хто прагне миру, щоб змусити зважати на свою позицію.

Це не означає, що Путін планує новий масований наступ в Україні. Набагато менш витратною є важка війна на виснаження, яку Росія веде в Україні з моменту першого великого механізованого вторгнення квітнем 2014 року. Зазнавши невдачі в спробі вбити Україну одним потужним ударом, Путін сподівається вбити її тисячами маленьких. Одного маленького наступу тут і удару там достатньо для того, щоб відвернути українських лідерів від провадження критично важливих реформ.

Сепаратисти стоять перед українцями на лінії фронту, а російська армія тим часом служить стримувальним фактором у тилу і постійним нагадуванням про можливість розпалювання «реальної війни».

«Поки у російських військ є перевага, необхідна для ескалації конфлікту, Росія не відійде від цієї стратегії», - підсумовує автор. Тому західні стратеги мають забезпечити українську армію достатніми можливостями для стримування російських сил, щоб підписане перемир'я було надійнішим.

Переклад НВ

Повну версію колонки Аарона Корева читайте на Аtlantic Сouncil

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: