Якими будуть наслідки голландського "ні"

Сибрэн де Йонг: Найбільша проблема – це довгострокові наслідки референдуму
@Sijbren_deJong

Сибрэн де Йонг: Найбільша проблема – це довгострокові наслідки референдуму

Перегляд договору в цілому політично неможливий

«Вчора голландські виборці проголосували проти Угоди про асоціацію між Україною і ЄС», - пише голландський аналітик Сібрен де Йонг в колонці для New Eastern Europe.

«Чому Україна? Чому голландці настільки сильно турбуються про технічну (і, повірте мені), досить нудну Угоду про асоціацію з Україною?», - задається питанням автор.

Відверто кажучи, вони анітрохи не переймаються. Сталося так, що ця Угода стала першою можливістю випробувати новий закон про референдум у Нідерландах і перетворити голосування в плебісцит щодо всього, за що виступає ЄС, вважає аналітик.

Що ж може зробити голландський уряд у подібній ситуації?

По суті, небагато. З юридичної точки зору, вони не зобов'язані прислухатися до результатів голосування, підкреслює Йонг. Але на практиці, напевно, зроблять інакше. Їхати до Брюсселю та вмовляти 27 членів ЄС переглянути Угоду – не вихід, не кажучи вже про те, що це було б приниженням демократії. Тому голландський уряд буде шукати більш тонке рішення проблеми.

Майже 70% голландців не брали участі у голосуванні

Нідерланди, швидше за все, або додадуть до Угоди якусь декларацію, яка відповість на деякі з «побоювань» виборців, або доб'ються, щоб якісь частини договору було перефразовано, прогнозує автор. В основному це будуть косметичні зміни, оскільки перегляд договору в цілому політично неможливий.

Група Geen Stijl та інші організатори референдуму, безумовно, будуть голосно кричати, що політики ігнорують їхні побоювання. Тим не менш, це голослівні звинувачення. Зрештою, референдум є лише консультативним.

Майже 70% голландців не брали участь у голосуванні, показавши тим самим, що їх не цікавить цей референдум, зазначає колумніст. Більш того, 27 з 28 членів ЄС вже ратифікували Угоду.

Найбільша проблема – це довгострокові наслідки референдуму, пише автор. Як закон про референдум в майбутньому вплине на прийняття міжнародних рішень за участю Нідерландів? На жаль, референдум показав, що в країні, яка процвітає завдяки своїй відкритості та дотриманню міжнародних стандартів, крихітна активна меншість може зірвати рішення, що стосується мільйонів інших людей.

Закон про референдум, який створювався для розширення можливостей народу, розширив у підсумку можливості активної меншості з підриву стратегічних рішень. «Враховуючи наближення підписання Трансатлантичного торговельного та інвестиційного партнерства, а також британського референдуму щодо виходу з ЄС, на нас, безсумнівно, чекають цікаві часи», - підсумовує автор.

Переклад НВ

Повну версію колонки Сібрена де Йонга читайте на New Eastern Europe

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: