Яким буде кінець РПЦ

Олександр Невзоров: Під регіт публіки Гундяєв втече, переодягнувшись у розп'ятого хлопчика з Донбасу

Олександр Невзоров: Під регіт публіки Гундяєв втече, переодягнувшись у розп'ятого хлопчика з Донбасу

«Непотрібна Кремлю РПЦ миттєво втратить недоторканність у всіх ЗМІ», - пише російський журналіст Олександр Невзоров у своїй колонці для Сноб.ру

(...) Сьогоднішній Кремль, який із судомами  рятує країну від розпаду, зрозуміло, пускає в справу все, що є під рукою. Все, що може «скріпити» країну, особливо не розбираючись в якості цих сил. В тому числі і церкву. Але не виключено, що абсолютна неефективність РПЦ рано чи пізно буде ним помічена.

Що станеться в цьому випадку?

РПЦ, звичайно, забулася і недооцінила небезпеку такого викриття.

Як ми пам'ятаємо, церква завжди стверджувала: вона — поняття вічне і ніякі «врата пекла не здолають її». Але сьогоднішнє православ'я, ймовірно, слабко уявляє собі справжній потенціал цих «воріт».

Якщо викриття відбудеться, і в черговий раз стане зрозуміло, що церква нікого ні з ким не скріплює, то, ймовірно, відбудеться наступне.

В цей раз не буде ніяких «левів рикаючих, плоті християн спраглих», і ніяких матросів із штиками. Попів ніхто і пальцем не зачепить. Все буде набагато гірше. РПЦ, що стала непотрібною Кремлю миттєво втратить недоторканність у всіх ЗМІ.

(...) Скорботні даішники заллють ефіри кров'ю, розповівши тисячі історій про попівське свавілля на дорогах.

Вчительки на весь голос затягнуть пісню про безглуздість «основ православ'я» в школах.

Прозрілі глави адміністрацій розгорнуть батальні полотна, оповідаючи про свої битви з жадібними попами за соціальну нерухомість і держземлі.

Прокинуться тітоньки з СЕС. Вони затріскотять про вірусні пузирчатки порожнини рота, кандидози, гнійних флегмони та інші хвороби, що неминуче передаються в тому випадку, коли сотні не дуже здорових людей що-небудь однією ложкою їдять з однієї миски, як це буває під час обряду причастя.

Медійний ринок ненаситний до всілякого соковитого остраху: «врата» відчинені навстіж — і РПЦ пригадають все. Що було і чого не було. Зацьковані попи будуть шукати дзвіниці, щоб бути з них скинутими, але не знайдуть їх; вони будуть хапатися за чаші з отрутою, але в тих виявиться лише старий кефір.

А шоу-бізнес, що за роки російської весни засумував за свіжатинкою, продовжить розпинати бідолах.

Особливо будуть намагатися ті, хто сильніше інших підлещувався на хресних ходах і молитовних станах: депутати, співачки-державниці, мотоциклісти та інші носії православної духовності.

(...) До такого варіанту «гонінь» РПЦ виявиться абсолютно не готовою. Під регіт публіки Гундяєв втече, переодягнувшись у розп'ятого хлопчика з Донбасу. Чаплін прикупить казанок, нарешті відростить нормальні вусики і продовжить служити своєму прізвищу у московському мюзік-холі. А сама церква зіщулиться і надовго замовкне.

У неї, звичайно, буде вибір: або згинути остаточно, розчинившись у сотні інших культів, або вижити і продовжити боротьбу за повернення клієнтів.

Скорботні даішники заллють ефіри кров'ю, розповівши тисячі історій про попівське свавілля на дорогах

Вижити їй буде непросто.

(...) Доведеться міняти не тільки дівчат, але й меблі. Непотрібна Кремлю, РПЦ вимушена буде підкоритися лютим законами шоу-бізнесу. В обряди і літургійну практику доведеться вносити кардинальні зміни. Дуже непогано буде виглядати виїзд нового патріарха з царських врат на моноколісному електросамокаті, а також енергійні танці з чашами. Оскліьки сильний медійний резонанс мав тільки один прецедент танців в церкві, то викладати хореографію в семінаріях, ймовірно, будуть запрошені Pussy Riot.

Повну версію колонки Олександра Невзорова читайте на сайті Сноб.ру


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: