Якої плати Росія очікує від Туреччини

0 коментувати
Сонер Чагаптай: На даний момент російське відплата, очевидно, буде спрямоване проти турецької торгівлі
aksiyon.com.tr

Сонер Чагаптай: На даний момент російське відплата, очевидно, буде спрямоване проти турецької торгівлі

Москва і Анкара вперше з часів Першої світової війни опинилися на межі відкритого конфлікту

"Збитий російський літак Су-24, який порушив, згідно із заявами Туреччини, її повітряний простір поблизу кордону з Сирією, ще більше посилив напруження між двома країнами", - пише директор Програми турецьких досліджень при Вашингтонському інституті близькосхідної політики Сонер Чагаптай у колонці для CNN.

Щодо Анкари, рішення збити бомбардувальник РФ говорить про її прагнення зайняти агресивнішу позицію стосовно Москви. "Це, звичайно, сміливий крок, який викривав, серед іншого, конфліктну природу турецько-російських відносин", - продовжує автор.

Позиції двох країн в сирійському конфлікті діаметрально протилежні: Росія підтримує режим Башара аль-Асада, а Туреччина намагається його витіснити. Напруга посилилася після того, як Росія розгорнула в Сирії свої сили – крок, який принаймні на деякий час відкинув мрії Туреччини про вигнання режиму Асада.

Позиції двох країн в сирійському конфлікті діаметрально протилежні

Хай там як, пише Чагаптай, але після інциденту з Су-24 Туреччина і Росія вперше з часів Першої світової війни опинилися на межі відкритого конфлікту. Можна сподіватися, що дві країни не втягнуться в пряме збройне протистояння, однак Москва, безсумнівно, захоче, щоб Туреччина заплатила за так званий удар в спину.

Ще до інциденту зі збитим бомбардувальником Володимир Путін намагався позиціонувати себе на міжнародній арені як світового лідера, а Росію – як глобальну військову силу. Шанси, що російський президент дозволить Анкарі підірвати його амбіції, мінімальні. Виходячи з цього, можна очікувати, що для "покарання" Анкари Росія піде шляхом двосторонньої стратегії, пославши при цьому сигнал іншим країнам про можливі наслідки спроб перейти дорогу РФ.

Росія вже розмістила в Сирії зенітні ракетні системи, підкреслює аналітик. Втім, замість прямих військових дій Москва, наімовірніше, вдасться до комерційного удару по Туреччині. Так, Анкара експортує в Росію великі обсяги продовольства. Крім того, Росія може закрити Туреччини доступ до свого газу. Поставки газу Росією покривають приблизно половину потреб Туреччини в ньому.

На даний момент російська відплата, очевидно, буде спрямована проти турецької торгівлі, підсумовує колумніст. Крім того, можна очікувати тимчасового припинення поставок газу, як це було в Україні. Однак після розгортання на турецько-сирійському кордоні зенітних ракетних систем не можна виключати сценарій небезпечної ескалації – і це ще один удар по надіях вирішити сирійську кризу в найближчому майбутньому.

Переклад НВ

Повну версію колонки Сонера Чагаптая читайте на CNN

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: