Як зрозуміти, чи потрібне вам розлучення

Михайло Лабковский: Будь-який конфлікт, будь-яка проблема міжособистісних відносин – це завжди проекція ставлення людини до себе

Михайло Лабковский: Будь-який конфлікт, будь-яка проблема міжособистісних відносин – це завжди проекція ставлення людини до себе

Повернути добрі стосунки, здорову атмосферу в родині реально тільки в тому випадку, якщо не обоє разом, а кожен окремо займеться наведенням порядку в своїй голові

«Сімейна терапія» – одна зі спеціальностей, записаних у моєму дипломі. Сімейну терапію я практикував довгі роки. Це коли на прийом приходять два члена сім'ї одночасно. За допомогою психолога вони з'ясовують стосунки і приходять до згоди. Як у фільмі «Містер і місіс Сміт». Порівняно недавно я зрозумів, що це не працює. І більше цим не займаюся. Пояснюю, чому – пише сімейний психолог Михайло Лабкоский для свого сайту Labkovskiy.ru.

Відчувши, що таке внутрішня гармонія і радість життя, багато хто незабаром розлучається

(...) В 90-х я працював в єдиній в країні Московській державній сімейній консультації.

Давайте розповім, як виглядав прийом.

Заходять двоє – чоловік і дружина.

Зазвичай чоловік поступається кріслом дружині, а сам сідає на стілець. Я питаю: «Хто почне?». Вони мнуться і мовчать. Тоді я кажу: «А хто був ініціатором візиту? Нехай той і починає розмову».

У більшості випадків ініціатором походу до психолога виступає жінка, і вона починає розповідь про проблеми в сім'ї. Про те, що чоловік її не розуміє, не приділяє їй уваги, не рахується з її думкою, не слухає, коли вона щось говорить, а сам вступає в розмову з нею рідко і тільки по справі.

Слідом приходить черга чоловіка, і він розповідає, що, на хвилиночку, працює на двох роботах, дуже втомлюється, але тим не менш, якщо дружина говорить, що їй потрібно нове пальто – він купує їй нове пальто, а якщо вона хоче поїхати з дітьми на море – він оплачує поїздку. І все це не так легко дається. І йому хочеться поваги у власному будинку і розуміння, як багато він робить для сім'ї. І ще, каже він, дружина, між іншим, зовсім не цікавиться його проблемами на роботі, і знати не знає «звідки я взагалі гроші беру», зате постійно дорікає з усіляких дрібних приводів, типу: «хоч би тарілку за собою помив», «хоч би раз з дитиною погуляв».

Не буду втомлювати безліччю схожих історій, які закінчувалися приблизно однаково.

Дружина: "Він же не один живе! Йому що, важко кришку унітазу після себе опустити?" Я: "Вам же не важко? Давайте домовимося, що ви постараєтеся опускати за собою кришку унітазу?" Чоловік: "Звичайно! Я буду стежити за собою, адже дружину я люблю і не хочу завдати їй прикрощів. Але ж вона здогадується, що я пісяю стоячи, і хоча б іноді могла б піднімати після себе кришку унітазу". Дружина: "Я теж постараюся і буду піднімати за собою кришку хоча б інколи".

От ви вірите, що після такої розмови в такій сім'ї щось може серйозно змінитися? Я після 35 років роботи – знаю, що не може.

(...) Чоловік не опускає кришку унітазу не тому, що забуває, і не тому, що впевнений – його місія заробляти гроші, а унітаз – справа десята... Ні ж! Просто його не влаштовує його дружина. А роблячи зло, він виражає свою агресію. І так як конфліктна психологія дуже характерна для наших людей, то конфлікти в сім'ї неминучі.

Такі відносини між подружжям - відносини двох невротиків. Змінити ці відносини не змінюючи людей не-мож-ли-во.

Стикаючись з подібними випадками зараз, я переходжу до іншої терапії, в якій ми не розбираємо претензії і почуття до партнера по шлюбу. Ми їх майже не торкаємося. Знаєте, чому? Тому що будь-який конфлікт, будь-яка проблема міжособистісних відносин – це завжди проекція відношення людини до себе і свого життя. Низька самооцінка, неприйняття себе, незадоволеність собою, будь-які внутрішні конфлікти людина природним чином транслює на того, з ким живе.

Я пропоную не ходити до психолога парами, а працювати самостійно.

Якщо терапія проходить успішно, то у людей в парі починається мирне життя. Або здоровому партнеру, якому вдалося позбутися від неврозу, стають нецікаві невротичні відносини.

Не буду приховувати, що, відпрацювавши з психологом, відчувши нарешті, що таке внутрішня гармонія, радість життя, задоволення від кожного прожитого дня, багато хто незабаром розлучається. Їм стає складно перебувати в (звичній раніше) ситуації постійної напруги, з'ясування відносин, агресії. А різного роду маніпуляції з боку партнера їх більше не чіпляють.

Тому повернути добрі стосунки, здорову атмосферу в родині реально тільки в тому випадку, якщо не обоє разом, а кожен окремо займеться наведенням порядку в своїй голові.

Повну версію колонки Михайла Лабковського читайте на сайті Labkovskiy.ru

 

 


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: