Як зробити світ краще

0 коментувати
Сіндзо Абе: Ключ до забезпечення зростання країн лежить у сприянні розвитку талантів і здібностей окремого індивіда
golos-ameriki.ru

Сіндзо Абе: Ключ до забезпечення зростання країн лежить у сприянні розвитку талантів і здібностей окремого індивіда

«У світі, де, як і раніше, існує нестабільність і бідність, жодна країна не може почувати себе в безпеці», - пише прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе у колонці для CNN.

І ці слова правдиві. Але, оскільки цього року ООН відзначає 70-річчя, є сенс озирнутися і проаналізувати, наскільки ці твердження застосовні в реальному світі.

«Коли в CNN мене попросили написати про те, що в реальному світі означають такі поняття, як «розвиток» і «процвітання», я згадав про свій торішній візит в Кот-Д'івуар. Там Японія допомагає поліпшити базову грамотність серед жінок, а також надає професійно-технічні засоби навчання таким затребуваним навичкам, як рукоділля, - продовжує автор. – Я ніколи не забуду усмішки молодих людей, яких побачив там, їхні сповнені надії обличчя».

Протягом останніх 60 років Японія була партнером для країн, що розвиваються, надаючи їм необхідну для розвитку інфраструктури допомогу. Проте багато що ще належить зробити. Мільйони людей у всьому світі все ще живуть у злиднях або втратили свій будинок і шукають притулку.

Недавній приплив біженців з Близького Сходу і Північної Африки в європейські країни є серйозною гуманітарною кризою, що підкреслює необхідність ширшої міжнародної співпраці. «Японія рішуче підтримує тих, хто приймає біженців, і ми докладемо максимум зусиль, щоб вирішити цю проблему», - додав японський прем'єр.

Зростання повинно бути доступне всім, ніхто не повинен залишитися позаду

В Японії, зазначає Абе, поняття "розвиток" ґрунтується на трьох ключових принципах: кожна людина важлива (безпека людини); віра у здатність країн, що розвиваються, допомогти собі (підтримка самодопомоги); заохочення самостійного розвитку (стале зростання).

Що це означає на практиці?

Безпека людини

Цей принцип постулює важливість кожного окремого індивіда. Ключ до забезпечення зростання країн - розвиток талантів і здібностей людини, її впевненості в собі, а також можливості проявити себе в суспільстві. Зростання повинне бути різнобічним, нікого не можна кидати. Саме тому Японія орієнтується на допомогу найвразливішим категоріям людей, зокрема жінкам. Співпраця в галузі охорони здоров'я і медичного обслуговування - ще одна сильна сторона Японії.

Підтримка самодопомоги

Цей принцип полягає в тому, що громадянам країн, що розвиваються, необхідно надавати підтримку, щоб шляхом набуття нових навичок і здібностей вони могли допомогти собі самі; даючи їм те, що необхідно для натхнення на подальший розвиток і економічну незалежність. Приміром, за допомогою надання освітніх грантів та грантів на отримання технічних навичок.

Стале зростання

Зрештою, усунення глобальної бідності означає сталий розвиток, що в свою чергу передбачає надання країнам, що розвиваються, необхідної для розвитку інфраструктури та людських ресурсів допомоги. Це сприяє «якісному зростанню». З огляду на це, Японія, наприклад, запустила програму «Партнерство для якісної інфраструктури», орієнтовану на азійські країни. Оскільки країна має великий досвід боротьби з землетрусами, цунамі та іншими стихійними лихами, Японія вважає важливим зменшення небезпеки виникнення подібних катастроф.

«Урок, який ми засвоїли за останні десятиліття, полягає в тому, що у світі, де існують нестабільність і бідність, жодна країна не може почувати себе в безпеці, - підсумовує японський прем'єр. - Ми сподіваємося, що, ділячись своїм досвідом, ми можемо допомогти вирішити ці проблеми і вийти на новий етап розвитку і співпраці».

Переклад НВ

Повну версію колонки Сіндзо Абе читайте на CNN

Більше думок тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: