Як знайти ідеального партнера

2 коментувати
Ешлі Меррімен: Потяг заснований на підсвідомому інстинкті, механізм якого запускається при особистій зустрічі

Ешлі Меррімен: Потяг заснований на підсвідомому інстинкті, механізм якого запускається при особистій зустрічі

Чому обов'язково треба зустрічатися з людьми, котрі не підходять під ваш список вимог

«Якщо у вас є типаж, який ви підсвідомо шукаєте в потенційних партнерах – або, наприклад, у вас є список якостей, які ви вважаєте необхідними, у вчених є для вас порада. Це лише одне слово: припиніть», - пише британська журналістка Ешлі Меррімен у колонці для Motto.

«Саме це сказав мені дослідник Техаського університету Пол Іствік, коли ми зустрілись на щорічній психологічній конвенції в Сан-Дієго. Іствік вивчає потяг і романтичні стосунки: хто викликає у нас інтерес і що впливає на результат взаємин», - розповідає автор.

Припиніть шукати ідеал і почніть зустрічатися з реальними людьми

Немає жодних доказів, що людина, яка потрапляє під визначення «ваш типаж», сподобається вам більше, аніж та, котра до цього типажу не відноситься. Потяг заснований на підсвідомому інстинкті, механізм якого запускається при особистій зустрічі: людина нам або подобається, або ні.

Меррімен пояснює, що Іствік і його колеги вивчали швидкісні побачення і сайти знайомств. Вони проводили інтерв'ю з молодятами і тими, хто перебував у стосунках вже багато років. У лабораторних умовах вони попросили студентів описати свого ідеального партнера. Потім, коли студент приходив у лабораторію на заняття, він виявляв, що його партнер по лабораторній володіє всіма переліченими якостями (партнер, зрозуміло, був підставний). Після заняття студентів запитували, чи сподобалася їм ця людина.

«Виявляється, не має значення, чи потрапляє людина під визначення чоловіка або жінки вашої мрії, коли ви зустрічаєтеся з нею в реальності», - говорить автор.

«Річ у тім, що, коли ви бачите людину, ви або забуваєте про список бажаних якостей, або підлаштовуєте його під людину, яка вам сподобалася. Наприклад, я можу мріяти про рішучого чоловіка, який спокусив би мене вином і своїм шармом. Але, зустрівши того, кому ці характеристики підходять, я розумію, що він мені не подобається. І тоді я думаю: «Я хочу зустріти кого-небудь сміливого і сексуального, але цей хлопець просто безрозсудний і нав'язливий», - наводить приклад Меррімен.

За її словами, це працює і навпаки. Наприклад, ви не любите дурних чоловіків, але раптово зустрічаєте саме такого – і він вам подобається. Ваш мозок негайно підлаштує список бажаних і небажаних якостей під конкретний випадок, і ви вважатимете цього чоловіка не безрозсудним, а сміливим.

Точно так само відбувається і з чоловіками, які перебувають в пошуку ідеальної жінки.

«Дослідження показують, що, вступивши у стосунки, люди адаптують свій образ ідеального партнера, щоб він більше відповідав їхньому партнеру реальному», - підкреслює Меррімен.

Вона радить припинити шукати ідеал і просто почати зустрічатися з реальними людьми, розширювати своє коло спілкування. Чим більше людей ви зустрічаєте, тим більший шанс, що ви почнете відчувати симпатію і потяг до когось з них, навіть якщо ця людина не має нічого спільного з вашим ідеалом.

Повну версію колонки Ешлі Меррімен читайте на сайті Motto


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: