Як врятуватися від нездорових відносин

Михайло Лабковский: Важливо в житті те, що людина робить і відчуває, а не те, що він думає

Михайло Лабковский: Важливо в житті те, що людина робить і відчуває, а не те, що він думає

Ви повинні сказати собі, що це у вас не відносини, не любов, а проблема така

Що таке «невротичні відносини»? Якщо просто пояснювати, то це відносини, де ви не отримуєте радості і задоволення. Хоча Фрейд би пожартував з цього приводу, сказавши, що людина, навіть коли страждає, теж отримує з цього задоволення. Ми знаємо, що багато людей перебувають у подібних складних відносинах. Але при цьому, судячи з того, що вони продовжують перебувати в цих відносинах, вони, мабуть, отримують там якесь своє мазохістське задоволення. І це не тільки відносини «хлопчик — дівчинка». Це можуть бути відносини між близькими людьми, відносини з батьками або родичами і навіть з колегами по роботі. Взагалі, ваші відносини з світом бувають або здорові, або нездорові. Ось нездорові й називаються невротичними, пише психолог Михайло Лабковський у колонці для Сноб.ру.

Якщо хтось вам тріпає нерви, він сильніший, ніж ви

Як вони формуються? Дитина любить маму і тата, ну або хто у неї є. Не просто любить, а, особливо до трьох років, любить некритично, вважає їх частиною себе, а себе частиною своїх батьків. Але, наприклад, мама відправила дитину до бабусі, а сама поїхала на заробітки. Або тато п'є, і вони весь час кричать. Або у неї холодні батьки, і вона відчуває себе непотрібною, її не розуміють і так далі. У всіх таких випадках у неї любов дуже жорстко асоціюється з певним стражданням: страх, почуття самотності, нерозуміння і так далі. Коли вона виростає, він шукає відносини, в яких ця любов може проявитися, а любов може проявитися лише в тому випадку, якщо вона буде страждати.

Любов — це переживання дитячих емоцій. І тому, коли людина дійсно чимось чіпляє, коли виникають якісь почуття, ці почуття абсолютно аналогічні до її дитячих переживань. Для того, щоб вона відчула, що ій потрібно дві речі: людина, яка в неї ці почуття буде пробуджувати, і такі відносини з нею, у яких би вона почала себе жаліти. Тому що дитина, страждаючи і люблячи своїх батьків, перш за все себе жаліє. Їй шкода, що з нею так несправедливо, що її не люблять, до неї погано ставляться, брата люблять більше, ніж її, що іншу дитину цінують більше, ніж її, що її не приймають такою, якою вона є, що вона погано вчиться, і взагалі, вона виросте повним виродком, тому що кривить спину і кладе лікті на стіл, а виделку тримає не тією рукою. Ось це все з нею залишається, на жаль, на все життя. Так от, невротичні відносини — це воно.

Ви познайомилися з юнаком. У вас почався роман, ви з ним навіть переспали, після чого він взагалі перестав дзвонити. Для здорової дівчини це кінець стосунків, вона, звичайно, може поплакати після цього, але далі їй вже нецікаво. А для невротика це початок великого кохання. Позаяк її любов полягає в тому, що їй має бути шкода. Ось вам, дівчина, смішно, а вашій сусідці ні: у неї тато забував про день народження, вона це зараз і відпрацьовує. Вона дуже плакала, а мама казала: «Та ні, він просто зараз в запої, він же потім згадає, що донька». А насправді він був тверезий, у нього просто інша сім'я, а про все інше він забув. Тому вона буде заморочуватися. Справді бувають на прийомі такі сімейні пари. Але ці люди часто живуть на конфлікті. Притому довго живуть, 20 років, 30 років. Їх не влаштовує, як вони живуть, але вони цього не змінюють.

(...) Потрібно зрозуміти одну річ: важливо в житті те, що людина робить та відчуває, а не те, що вона думає. Це дивна ідея, але це правда. Ваші вчинки — це і є те, чого ви хочете насправді. А те, що ви подумки собі уявляєте, ніякого стосунку до реальності не має. Те, що ми вибираємо є тим, чого ми насправді потребуємо.

(...) Якщо хтось вам тріпає нерви, він сильніший, ніж ви. Єдиний, від кого це можна прийняти, — твоя дитина. Все інше повинно викликати питання: «Це що, я такий слабкий?» Коли ви людина сильна, коли ви в собі впевнені, вас дуже складно вивести з себе. Тобто ніхто нерви на роботі тріпати вам не буде. Тобто будуть якісь люди, які будуть намагатися вас емоційно розгойдати, маніпулювати, провокувати, але вас це не буде зачіпати.

(...) Люди ніколи не кидають те, що їм подобається. Я кинув палити, коли сказав собі, що я не люблю палити, але у мене залежність. Ось і ви повинні сказати собі, що це у вас не стосунки, не любов, а проблема така. До того часу, поки ви будете думати, що вам подобається, у вас такі непрості стосунки, вам немає сенсу кидати, адже вам подобається.

Повну версію колонки Михайла Лабковского читайте на сайті Сноб.ру


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: