Як виростити успішну дитини

Дрейк Байєр і Рейчел Джіллет: Якщо діти не миють посуд, значить, хтось миє його замість них

Дрейк Байєр і Рейчел Джіллет: Якщо діти не миють посуд, значить, хтось миє його замість них

І якими рисами володіють батьки успішних дітей

«Хороші батьки хочуть, щоб їхні діти трималися подалі від неприємностей, добре вчилися і стали успішними дорослими. І незважаючи на те, що не існує однозначного рецепту, як виростити успішну дитину, психологічні дослідження дозволили виділити низку чинників, які програмують на успіх», – пишуть Дрейк Байєр і Рейчел Джіллет у колонці для Motto.

Розрив в успішності між дітьми із заможних і неблагополучних сімей може досягати 30-40%

Не дивно, що здебільшого це залежить від батьків. Ось якими загальними рисами володіють батьки успішних дітей:

1. Вони змушують дітей робити домашню роботу

Якщо діти не миють посуд, значить, хтось миє його замість них. Тож вони не тільки не працюють, але й не розуміють важливості роботи, не розуміють, що кожен повинен вносити свою лепту. Змусивши їх робити домашню роботу – винести сміття, завантажити пральну машину, ви вчите їх того, що потрібно працювати, щоб бути частиною життя.

2. Вони вчать дітей соціальним навичкам

Є серйозна кореляція між соціальними навичками дітей у дитячому садку та їхніми успіхами в дорослому житті.

Дослідження показали, що соціально компетентні діти, які могли спілкуватися зі своїми однолітками, бути корисними іншим, розуміти їхні почуття і розв'язувати проблеми самостійно, мали набагато більше шансів здобути вищу освіту і знайти постійну роботу до 25 років, аніж діти з обмеженими соціальними навичками.

3. У них високі очікування

Очікування батьків, як показали дослідження Каліфорнійського університету, мають великий вплив на майбутній успіх дітей. Це називається «ефектом Пігмаліона»: діти намагаються відповідати очікуванням батьків.

4. У них здорові відносини

Діти у конфліктних сім'ях (або просто конфліктних, або розлучених), зазвичай, досягають менших успіхів, ніж діти із щасливих сімей. Молодим людям, що стикаються з конфліктами між батьками, більш властиві почуття смутку і жалю.

5. Вони здобули вищу освіту

Дослідження Мічіганського університету показали, що матері, які закінчили школу або коледж, з більшою ймовірністю виростять дітей, котрі досягнуть успіху.

Вивчення групи більш ніж 14 000 дітей, які пішли в дитячий садок з 1998 по 2007, показало, що діти, народжені від матерів-підлітків (18 років і молодших), з меншою ймовірністю закінчували середню школу або вступали в коледж, ніж їхні однолітки.

6. Вони вчать дітей математики з раннього віку

Дослідження показали, що вивчення математики з раннього віку впливає не тільки на здатність до обчислення, але й на здатність до читання.

7. Вони будують стосунки зі своїми дітьми

Дослідження 2014 року серед людей, народжених у сім'ях з низьким рівнем доходу, показало, що діти, які випробували батьківську турботу, не тільки краще вчилися, але й заводили більш здорові відносини, а також домагалися більшого академічного успіху до 30 років.

8. Вони менше нервують

Стрес матері, особливо якщо він пов'язаний зі спробами врівноважити роботу і турботу про дитину, робить негативний вплив на дітей. Якщо батько розсерджений або втомився, цей стан може передатися і дитині.

9. Вони цінують зусилля

Якщо дитина вважає, що вона досягла успіху на іспиті завдяки своїм здібностям, це формує у неї «закостеніле» мислення. Якщо батьки вчать її, що вона досягла успіху завдяки своїм зусиллям, це формує мислення, спрямоване на зростання.

10. Мами працюють

Діти, чиї мами продовжують працювати, згідно з дослідженнями Harvard Business School, згодом з більшою ймовірністю процвітатимуть і зароблятимуть більше грошей.

11. У них  вищий соціоекономічний статус

На жаль, п'ята частина американських дітей виростають у бідності, що чималою мірою обмежує їхній потенціал. Згідно з дослідженнями Стенфордського університету, розрив в успішності між дітьми із заможних і неблагополучних сімей може досягати 30-40%.

Повну версію колонки Дрейка Байєра і Рейчел Джіллет читайте на сайті Motto


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: