Як виростити щасливу дитину

Михайло Лабковский: До тих пір, поки у дорослих є таємні і явні комплекси, діти знаходяться в зоні ризику
russiangap.com

Михайло Лабковский: До тих пір, поки у дорослих є таємні і явні комплекси, діти знаходяться в зоні ризику

Щасливі діти виростають лише у щасливих мам і тат

«Якщо ви хочете зберегти довірчі відносини з дитиною що дорослішає, закрийте рота, коли вона вам щось розповідає. Вона сама захотілп чимось поділитися? Не треба вставляти зауваження типу «а я тобі казала», «як так можна!?», «ми ж тебе попереджали. Запитає поради або коментаря – дасте, не запитає – просто вислухали і взяли до відома», - пише психолог Михайло Лабковский у колонці для Сноб.ру.

Коли мати довго і «через силу» знаходиться в декреті з догляду за дитиною, відчуває себе її заручницею або свідомо, вольовим рішенням «проводить з дитиною багато часу» (тому що ось така вона відповідальна) або, ще гірше, «присвячує синові (дочці) всю себе» (крайній ступінь - «живе заради неї»), дітям від цього точно не легше.

Здорова ситуація, коли мати з нетерпінням (і ні в чому себе не звинувачуючи) передчуває, як вона обійме доньку чи сина, що поспішає додому з роботи, зазначає психолог. А вона повертається з роботи, де реалізується, спілкується, отримує задоволення і де встигає скучити за дитиною. Ті пару годин або менше, які батько і дитина проводять разом, дійсно цінні, наповнені любов'ю, щирим інтересом один до одного та багато дають обом сторонам.

Дитину, як і себе, треба любити просто за те, що вона народилася і є

Школа з самого початку повинна бути зоною відповідальності дитини, продовжує автор. Це стосується і уроків, і запізнень. «Нехай ваші діти самі встають, самі снідають, самі збираються», - радить він. Ось коли встигнуть, тоді встигнуть (наступного разу поставлять будильник на 15 хвилин раніше або поспішать). Потім вони прийдуть в школу, і в разі запізнення на них чекають великі проблеми.

«Коли у вас в сім'ї народжується друга, третя, п'ята дитина, не кажіть старшим, що вони вже дорослі, - підкреслює Лабковский. - Ні поведінкою, ні словами не давайте їм зрозуміти, що, мовляв, «ти вже великий»». По-перше, він хоч і старший, але по відношенню до батьків все одно залишається маленьким, і це єдино нормальна позиція. А по-друге, всі ці розповіді про «ти тепер за старшого» дитина сприймають як знак того, що її вже не люблять або люблять менше. Це болісно і вкрай некорисно для відносин в сім'ї та її подальшого життя.

Щасливі діти ростуть тільки у щасливих мам і тат. І до того часу, поки у дорослих є таємні і явні комплекси, діти знаходяться в зоні ризику. Бо дитина – це ідеальний об'єкт і зовсім беззахисна жертва психологічних проблем батьків, говорить колумніст.

«Щоб ваші діти були щасливі або як мінімум не виросли невротиками, постарайтеся виявити і визнати в собі якісь особливості, які негативно впливають на життя вашої дитини», - радить психолог. Все можна виправити. Тривожні батьки цілком здатні, якщо захочуть, впоратися зі своїми тривогами і страхами

Дитину, як і себе, треба любити просто за те, що вона народилася і є. Амбіції, вимоги, невдоволення сином або донькою – це явні ознаки невдоволення собою, власних нереалізованих амбіцій і власної неспроможності, підсумовує автор.

Повну версію колонки Михайла Лабковского читайте на Сноб.ру

Більше думок тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: