Як відучитися нервувати без приводу

Михайло Лабковський: Коли психіка заточена під хвилювання, за приводом справа не стане: недомита чашка в раковині, не опущене сидіння унітазу, курс долара

Михайло Лабковський: Коли психіка заточена під хвилювання, за приводом справа не стане: недомита чашка в раковині, не опущене сидіння унітазу, курс долара

Якщо усвідомлюєте, що ваша психіка жадібно кидається на будь-який привід запанікувати, коли ви зрозумієте, як це працює - у вас з'явиться шанс перейти в розряд нормальних людей

Постійно про щось турбуватися – ось наш нормальний стан. При тому, що ми знаємо – хвилювання не допомагає, а заважає вирішувати проблеми. Зате ми не знаємо, чим взагалі займемося, якщо перестанемо психувати і хвилюватися, вірно? Якась порожнеча всередині утворюється, куди її? У цьому-то і проблема, - пише сімейний психолог Михайло Лабковський у колонці для Сноб.ру.

Постійно про щось турбуватися – ось наш нормальний стан

Тривоги – це страхи без адреси. Найбільше вони загострюються в сутінки – науковий факт. І от батьки паряться через дітей, дівчатка - через хлопчиків, хлопчики – через гроші... Деякі думають, що так і влаштований світ. Нічого подібного. Так влаштований світ невротиків, які щохвилини створюють пекло в своїй голові.

Хвилюватися без причини, або через незначну – це і значить бути невротиком. У нашій країні таких більшість.

Чим від невротиків відрізняються психічно здорові люди? Тим, що вони, звичайно ж, теж нервують, але відчувають реальні емоції, у яких є реальні вагомі причини – це конкретні події, подразники у зовнішньому світі. Невротики ж причини свого роздратування безперервно генерують в собі.

Для тривожних людей життя – це лише низка проблем, які треба вирішити, і заворушень, які треба або заглушити (алкоголем, наприклад), або реалізувати (поістерити по повній), наприклад. Так, дивись, і день пройшов.

Коли психіка заточена під хвилювання, за приводом справа не стане: недомита чашка в раковині, не опущене сидіння унітазу, курс долара, п'яниці в метро... І пішло-поїхало з ранку. Адже якщо у людини є потреба у постійних переживаннях, їй необхідно впертися в якийсь негатив, щоб «заспокоїтися» і сказати собі: «Я ж не просто так хвилююся, я хвилююся з приводу!». Розумієте, яка підміна? Ви спочатку усього боїтеся і тільки потім знаходите, в чому розмістити свій страх.

(...) Якщо усвідомлюєте, що ваша психіка постійно шукає приводи для струсу і жадібно кидається на будь-який привід запанікувати, коли ви зрозумієте, як це працює - у вас з'явиться шанс перейти в розряд нормальних людей і згадати, що тривоги, хвилювання, страхи, невротичні реакції не дають вам розвиватися, рости, реалізовувати себе – ні в особистих відносинах, ні в роботі.

Витоки тривожності як способу життя знову і завжди криються в дитинстві, в страхах батьків і, звичайно, в генетиці. Наші бабусі, прабабусі і прадідусі, і я підозрюю, що все це йде вглиб століть – змушені були жити з оглядкою, і вже точно ніхто з них не жив, як йому хочеться. Тому і для нас такий стиль життя не є природним. Але повинен же хтось почати.

Повну версію колонки Михайла Лабковського читайте на сайті Сноб.ру


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: