Як торговці людьми втираються в довіру

0 коментувати
Бред Райлі: Коли експлуататори стикаються з громадами, побудованими на емпатії, експлуатація програє, а справедливість перемагає

Бред Райлі: Коли експлуататори стикаються з громадами, побудованими на емпатії, експлуатація програє, а справедливість перемагає

Про загрози молоді та способи протидії експлуататорам

«Експлуатація та торгівля людьми – не тільки кримінальна проблема, але й культурна. Якби йшлося тільки про злочин, ми могли б просто делегувати реагування на проблему правоохоронним органам. Але в правоохоронних органах кажуть, що арештами її не розв'язати. Це реактивний підхід, а нам потрібно бути проактивними; ситуація зміниться тільки тоді, коли наші громади самі візьмуться за запобігання торгівлі людьми», – пише засновник організації з протидії торгівлі людьми iEmphathize Бред Райлі у колонці для CNN.

Вони входять у життя вразливих хлопчиків і дівчаток онлайн – через соцмережі або особисто

Він розповідає, що люди-експлуататори, включно з торговцями людьми, використовують психологічні маніпуляції як основний засіб контролю.

«Вони входять в життя вразливих хлопчиків і дівчаток онлайн – через соцмережі або особисто (у школах або торгових центрах), а також через вже наявні зв'язки – через родичів або спільних знайомих», – пояснює Райлі.

«Експлуататори знаходять слабкі місця дитини або підлітка, щоб стати людиною, якої ті потребують. Як тільки йому вдається втертися в довіру, починається експлуатація», – каже автор.

Він називає п'ять «прикриттів», які використовують такі люди, щоб домогтися довіри:

1. Удавальник. Це людина, яка грає певну роль: хлопця, «старшої сестри», батьківської фігури.

2. Постачальник. Людина, яка пропонує подбати про потреби жертви: заплатити за одяг, їжу, надати квартиру, або ж про її бажання – шикарний смартфон, сумочку, вечірки тощо.

3. Сповнений обіцянок. Той, хто обіцяє доступ до чогось жаданого: чудової роботи, гламурного життя, подорожей.

4. Захисник. Людина, яка використовує фізичну силу або агресію, щоб захищати (але при цьому і контролювати) когось.

5. Каратель. Той, хто для отримання контролю над людиною використовує насильство і погрози. Коли попередні чотири види маскування розсипаються, експлуататор найчастіше перетворюється на карателя, щоб зберегти контроль над жертвою.

«Коли мені було трохи більше двадцяти, і я займався музикою, мене запросили попрацювати ментором у нью-йоркській реп-школі для членів банд і підлітків у зоні ризику. Коли я побачив, яка кількість цих людей були жертвами експлуатації у формі вербування, і послухав їхні історії, я пошкодував, що не познайомився з ними раніше, коли їхному вступу на шлях криміналу ще можна було запобігти», – згадує Райлі.

Він впевнений, що найкращий засіб для протистояння торговцям людьми, які заманюють у свої тенета молодь – це емпатія. Вміння по-справжньому співчувати проблемним підліткам і щиро вислуховувати їх, пропускати їхні емоції через себе.

«Коли експлуататори стикаються з громадами, побудованими на емпатії, - зазначає автор, – експлуатація програє, а справедливість перемагає».

Повну версію колонки Бреда Райлі читайте на сайті CNN


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: