Як США реагувати на російські провокації

0 коментувати
Емі Зегарт: Протягом багатьох місяців роль в атаках російського уряду була секретом Полішинеля у Вашингтоні

Емі Зегарт: Протягом багатьох місяців роль в атаках російського уряду була секретом Полішинеля у Вашингтоні

«Якщо ви називаєте що-небудь актом агресії, то повинні бути готові почати війну у відповідь на такий акт», – пише старший науковий співробітник Центру міжнародної безпеки і співробітництва в Стенфордському університеті Емі Зегарт у колонці для CNN.

«Наступного місяця Америка обере нового президента. Найімовірніше, не буде серйозного хакерського злому, який поставить під сумнів результати виборів чи похитне віру в демократичний процес. Але видихнути з полегшенням 9 листопада і вирішити, що небезпека позаду, буде великою помилкою», – вважає Зегарт.

Що, коли ми відповімо на ці зломи військовими ударами? Як вчинить супротивник?

На її думку, все тільки починається, і вибори 2016 року – лише провісник нових, більш небезпечних хакерських атак.

«Директор національної розвідки Джеймс Клеппер нещодавно озвучив те, про що багато кіберекспертів давно підозрювали: російські високопосадовці стояли за зломом серверів Національного комітету Демократичної партії та інших сайтів, пов'язаних з передвиборчою кампанією», – нагадує Зегарт.

Вона підкреслює, що це перший випадок, коли інша держава безпосередньо втрутилася в президентські вибори в США. Російський президент Володимир Путін випробовував не тільки захищеність американських цифрових систем, але й оцінював політичну відповідь Америки, щоб зрозуміти, як далеко він може зайти в сіянні недовіри до фундаментальної складової демократії: вільних і справедливих демократичних виборів.

«Дехто закликає назвати злом серверів «актом агресії», щоб зупинити росіян. Це звучить рішуче. Але перше правило стримування – якщо ви називаєте що-небудь атом агресії, то повинні бути готові почати війну у відповідь на такий акт», – попереджає Зегарт.

Вона пояснює, що назвати дію неприйнятною, а потім змиритися з нею означало б послабити авторитет США у всіх сферах діяльності. Пентагон не даремно уникає такої риторики: незрозуміло, чи спрацює кіберескалація і куди вона заведе. Багато кіберозброєння може бути використано лише раз: як тільки воно буде запущено, його можна буде переробити і використовувати проти творців.

«Однак перехід з кіберсфери в реальний світ загрожує ще більшою невизначеністю. Якщо ми відповімо на ці зломи військовими ударами? Як вчинить супротивник? Просування сходами ескалації небезпечне і має сумнівні перспективи», – вважає автор.

Вона впевнена, що найкращою стратегією для США буде стримування за рахунок ігнорування: необхідно зробити так, щоб російські хакерські атаки не змогли досягти своєї мети і не вплинули ані на результат виборів, ані на віру в демократію.

«І, нарешті, уряд США має почати вказувати винуватців порушень, пов'язаних з виборами, якомога швидше. Протягом багатьох місяців роль в атаках російського уряду була секретом Полішинеля у Вашингтоні; всі це знали, але Білий дім відмовлявся озвучувати. Це посилає неправильні сигнали, оскільки підбадьорює злочинців», – говорить Зегарт.

«Кінцева мета хакерських атак – змінити те, як ми думаємо про себе і наш уряд. Якщо ми не наважуємося на узгоджені дії зараз, вибори 2016 року запам'ятають, як попередження, якого ніхто не почув», – підсумовує автор.

Повну версію колонки Емі Зегарт читайте на сайті CNN


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: