Як спорт допомагає вашій психіці

Айлін Стросс-Коен: Фізичні вправи відвернуть мозок від постійного потоку думок
Фото: Facebook Айлін Стросс-Коен

Айлін Стросс-Коен: Фізичні вправи відвернуть мозок від постійного потоку думок

Більшість людей, пише американський психолог Айлін Стросс-Коен у колонці для РsychСentral, швидше, пролежать на дивані зайві 45 хвилин, аніж займуться фізичними вправами

Але, продовжує автор, фізичне навантаження – це не тільки спосіб підтягти своє тіло, але й метод боротьби з депресією і тривогою. Далі психолог пояснює, як це може допомогти.

Скинути вагу

Одна з очевидних переваг фізичних вправ – скидання зайвої ваги або підтримання нинішньої. Якщо ви задоволені своїм зовнішнім виглядом, то, безсумнівно, краще відчуваєте себе всередині. Радіти зовнішності – це та мотивація, яка може спонукати займатися вправами регулярно, що в свою чергу, підвищить впевненість в собі та самооцінку.

Поліпшити настрій

«Треба розслабитися після напруженого дня? Поставте на місце келих вина! Фізичні вправи можуть підвищити настрій набагато ефективніше і для цього не потрібні інтенсивні тренування», – зазначає Стросс-Коен. Дослідження показали, що будь-яка фізична активність сприяє виділенню декількох хімічних речовин у вашому мозку, завдяки яким ви відчуваєте себе більш розслабленими.

Фізичні вправи – здоровий спосіб боротьби з депресією, тривогою та іншими складнощами

Стати активніше

Втомлюєтеся до двох годин дня? Регулярні фізичні навантаження зміцнять м'язи і підвищать витривалість. Завдяки вправам у тканини надходить кисень та поживні речовини, серцево-судинна система працює ефективніше. Коли серце і легені працюють краще, у вас більше енергії протягом дня.

Краще спати

Складно заснути вночі? Регулярні фізичні вправи допоможуть швидше заснути і міцніше спати протягом ночі, пише автор. Це також поліпшить ваш настрій, оскільки від недосипання людина стає дратівливою.

Відкинути негатив

Фізичні вправи відволічуть ваш мозок від постійного потоку думок. Чим більше вільного часу, тим вище ймовірність негативного мислення. Витративши його на фізичні вправи, ви зможете перенаправити свої думки в більш позитивне і плідне русло.

Справлятися з труднощами

Багато хто в складних життєвих ситуаціях починає пити, залипати перед телевізором, переїдати або уникати проблем. Але ці підходи неефективні і часто ще більше погіршують ситуацію. Фізичні вправи – здоровий спосіб боротьби з депресією, тривогою та іншими складнощами.

Стимулювати гормон щастя

Дослідження показують, що ендорфіни, які виділяються під час фізичних вправ, допомагають зняти симптоми депресії. Коли мозок виділяє ендорфіни, рівень гормонів, які можуть посилити депресію, знижується. Температура тіла підвищується, що справляє заспокійливий ефект.

Переклад НВ

Повну версію колонки Айлін Стросс-Коен читайте на РsychСentral


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: