Як соцмережі перетворили політику в нецензурну перепалку

0 коментувати
Як соцмережі перетворили політику в нецензурну перепалку
Коментатор Fox news каже, що президент Обама «дівчисько», а мер Філадельфії називає Дональда Трампа «мудаком»

«Чому політична промова стала настільки огидною? У коментарях і повсякденній словесній війні між опонентами, здається, практично не залишилося моральних обмежень щодо того, в чому можна звинуватити іншу людину», - пише британський журналіст Ніл Лоусон в колонці для Independent.

Коментатор Fox news каже, що президент Обама «дівчисько», а мер Філадельфії називає Дональда Трампа «мудаком», нарікає автор. Трампа, знову ж таки, називають «нацистом», а ІДІЛ «фашистами». Як перше, так і друге визначення історично і науково некоректне, але кого це хвилює?

Подібна поведінка в деякій мірі є наслідком десятиліть пристойних і стриманих обговорень. Політика була справою вихованих джентльменів, які грали за правилами ввічливості, інші ж просто знали своє місце. «Але цей міхур лопнув і тепер у більшості з нас є можливість висловлювати свою думку набагато вільніше, ніж коли-небудь», - продовжує колумніст.

Інтернет і соціальні медіа і допомагають, і ускладнюють це. Завдяки Twitter у кожної людини зі смартфоном є можливість сказати що завгодно і кому завгодно. По факту, кожен користувач стає окремим мовником. Це, звичайно ж, демократизує спектр думок, які висловлюються публічно, проте найбільшу кількість читачів отримують ті, хто висловлює більш радикальні думки.

Завдяки Twitter у кожної людини зі смартфоном є можливість сказати що завгодно і кому завгодно

«Соціальні медіа можуть розширити ваш кругозір, але можуть і звузити його, - говорить Лоусон. - Ви можете прожити життя в замкнутому просторі, де чути тільки ваш власний голос, нецензурно лаючись на адресу тих, хто не поділяє вашої думки. Або ж ви можете знаходити протилежні вашій точці зору, щоб зрозуміти поведінку і спосіб мислення цих людей». При цьому погоджуватись з ними не обов'язково.

Насправді, сутність політичного дискурсу - це толерантність, а не ненависть та лють. Демонізація опонента - це дешевий і простий спосіб потрапити в заголовки новин, однак це не принесе якихось великих і значущих змін. Будь-які негативні явища рідко (або ніколи) бувають спровоковані однією людиною. Причина їхнього існування - система. «І я не впевнений, що ви можете побудувати хороше суспільство, ставлячись до інших подібним чином», - підсумовує автор.

Переклад НВ

Повну версію колонки Ніла Лоусона читайте на Independent

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: