Як покинути турбуватися через нісенітниці. 5 секретів

Ерік Баркер: Давайте почнемо з того, що не є усвідомленим. І тут гарним прикладом може послужити ваш мозок

Ерік Баркер: Давайте почнемо з того, що не є усвідомленим. І тут гарним прикладом може послужити ваш мозок

«Коли ви нарешті прослідкуєте за своїм мозком і його борсанням, то дійдете єдиного можливого висновку: «Я геть божевільний». І це нормально», - пише американський експерт Ерік Баркер у колонці для Time

«Іноді здається, що все, що робить ваш мозок, – це генерує дурні почуття і занепокоєння. Вам хочеться того, вас дратує це, дратує ота штукенція – і цей список ніколи не закінчується. Все це не дає вам бути щасливим», – пише Баркер.

Він розповідає, що було б чудово, якби існувала система, яка допомагала б мозку справлятися з цими негативними емоціями. І, на думку Баркера, останнім часом така система з'явилася. Називається вона «Усвідомленість».

Ваша рука піднімає важке. Ваш мозок продукує думки. Але це не означає, що рука або думки – це і є ви

Автор каже, що не може дати чіткого визначення усвідомленості – він вважає, що це так само безглуздо, як намагатися пояснити, що таке любов або мистецтво.

Замість цього він пропонує пройти з ним п'ять простих кроків, які дозволять вам стати більш усвідомленим.

«Отже, з чого ж почати? Давайте почнемо з того, що не є усвідомленим. І тут гарним прикладом може послужити ваш мозок (пробачте-таки за це)», – каже Баркер.

Він перелічує п'ять кроків до більшої усвідомленості:

1. Поспостерігайте за своїм мозком хоча б п'ять хвилин

«Ваші думки кидаються з боку в бік. І коли у вас поганий настрій, організм сприймає все дуже серйозно, – зазначає Баркер. – Дивно, що мозок реагуватиме, немов ви зіткнулися із Найжахливішою Проблемою у Світі, потім різко перескочить на щось інше і тут-таки вирішить, що саме це – Найжахливіша Проблема на Світі. І цей цикл може повторюватися нескінченно».

Він додає, що, якби йшлося про персонаж фільму, всі вже висміяли б його нездатність побачити справжню картину. Але в реальності такі речі помітити складніше.

«Коли ви нарешті прослідкуєте за своїм мозком і його борсанням, то дійдете єдиного можливого висновку: «Я геть божевільний». І це, на жаль, цілком нормально», – пояснює Баркер.

За його словами, щоб розпочати процес звільнення від турбот, потрібно зрозуміти ось що:

2. Ви не тотожні вашим думкам

Автор наводить цитату нейробіолога Алекса Корба: «Якщо б ви зламали руку, то навряд чи стали б говорити людям: «Я зламаний». Проте, відчуваючи злість, ми відразу кажемо: «Я злий».

Баркер вважає, що це нерозуміння і є однією з причин, що роблять людей нещасними: «Ваша рука піднімає важке. Ваш мозок продукує думки. Деякі з них виявляються безглуздими. Але це не означає, що ваші думки – це і є ви».

Це, на думку автора, ключовий крок у напрямку до усвідомленості.

Отже, ви знаєте, що думки – це просто думки. Що ж робити тепер?

3. Визначте ваші думки та почуття

«Дайте своїм почуттям ім'я. Скажіть «Я відчуваю гнів» або «Я відчуваю занепокоєння». Це дозволяє відокремити емоції від себе. Відокремивши емоційний компонент, ви нарешті зможете розслабитися», – розповідає Баркер.

Отже, навіщо потрібно було розбиратися в усіх цих почуттях? Щоб перейти до наступного кроку.

4. Не просто дійте на емоціях. Приймайте рішення

«Ви відчуваєте емоції, вирішуєте, що це ви і є, і починаєте на цих емоціях діяти. В процесі зазвичай ви вимовляєте речі, які насправді вимовляти не хотіли, а також вчиняєте таке, про що згодом шкодуватимете («Імпульсивний» рідко вважається компліментом», – каже автор).

Щоб не потрапити в халепу, Баркер пропонує простий спосіб – перед тим, як діяти, підкоряючись емоціям, слід поставити собі одне просте питання: «Чи буде це мені на користь?».

Наприклад, ви пропустили свій рейс і вирішуєте зірватися на асистента в рецепції. Запитайте себе: чи буде це вам на користь? Та навряд чи.

«Отже, ви зробили перший крок до усвідомленості. Тепер перейдемо до того, як усвідомленість може зробити вас щасливішим», – пропонує Баркер.

5. Співчувайте

«Щоб вміти співчувати, потрібно бути в змозі відчути біль інших. Але це часто виявляється дуже складно: нікому не подобається дивитися, як його близькі страждають. Перший імпульс вашого мозку – «Біль. Погано. Бігти», – пояснює автор.

Баркер вважає, що потрібно навчитися не дозволяти почуттям переповнювати вас, щоб з ними впоратися; й усвідомленість дозволить вам дистанціюватися від емоцій достатньою мірою, щоб допомогти іншим.

«Коли ви вірите, що ви – те, що ви відчуваєте, це може зробити вас дуже нещасним. Але це неправда. Усвідомлюйте свої емоції, але не будьте емоціями. Вирішуйте, корисні вони чи ні. Якщо ви живете усвідомлено, світ стає набагато кращим», – підсумовує автор.

Повну версію колонки Еріка Баркера читайте на сайті Time


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: