Як не допустити нових терактів

3 коментувати
Далай-лама: Давайте працювати над встановленням миру, а не сподіватися на допомогу Будди або уряду

Далай-лама: Давайте працювати над встановленням миру, а не сподіватися на допомогу Будди або уряду

Ми живемо в ХХІ столітті і повинні навчитися вирішувати конфлікти за допомогою діалогу, а не насильства

«Двадцяте століття було сповнене насильства, і більше 200 млн людей загинули у війнах і різноманітних конфліктах. І частина цього кровопролиття, як ми бачимо, вихлюпнулася і в двадцять перше століття. Якщо ми будемо більше прагнути до ненасильства і гармонії, це може стати новим початком. Якщо ми не зробимо серйозних спроб домогтися миру, то будемо приречені спостерігати за повторенням катастроф, які людство пережило в двадцятому столітті», - розповідає духовний лідер Тибету Далай-лама XIV в інтерв'ю Deutsche Welle.

«Люди хочуть жити мирним життям. Терористи недалекоглядні, і це одна з причин вибухів, які спричиняються смертниками. Одними молитвами проблему не вирішити. Я буддист і вірю в силу молитви, але люди створили цю проблему самі, а тепер просять Бога її вирішити. Це нелогічно. Бог би сказав: «вирішуйте її самостійно, раз вже створили», - підкреслює тибетський духовний лідер.

Люди створили цю проблему самі, а тепер просять Бога її вирішити. Це нелогічно

Далай-лама вважає, що потрібен систематичний підхід до вирощування гуманістичних цінностей, єдності і гармонії. Якщо зайнятися цим процесом негайно, з'явиться надія, що це століття буде не таким, як попереднє. На думку Далай-лами, це в інтересах усіх жителів світу. «Так давайте працювати над встановленням миру в наших сім'ях та в суспільстві, а не сподіватися на допомогу Бога, Будди або уряду», - пропонує він.

«Я думаю, тільки невеликий відсоток людей надає перевагу дискурсу насильства. Всі ми людські істоти, і у нас немає ні приводу, ні виправдання вбивства інших. Якщо ви сприймаєте інших, як своїх братів і сестер, місця для насильства не залишається», - говорить Далай-лама.

Він додає, що проблеми, з якими зіткнувся сьогодні світ, є результатом штучних відмінностей між релігіями і націями, тоді як насправді всі люди рівні.

«Якщо ми не почнемо цінувати моральні принципи більше, ніж гроші, нас чекають лише нові проблеми. Мораль важлива для всіх, навіть для віруючих і політиків», - зазначає Далай-лама.

Він вважає, що запропонована ним концепція «Серединного шляху», яка передбачає створення в Тибеті демілітаризованої зони, а згодом – розширення її на весь світ, - найкращий спосіб вийти з поточного конфлікту і забезпечити всім людям мирне майбутнє.

Духовний лідер Тибету підкреслює, що ми живемо в ХХІ столітті і повинні навчитися вирішувати конфлікти за допомогою діалогу, а не насильства.

Читайте повну версію інтерв'ю Далай-лами на сайті Deutsche Welle


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: