Як не боятися своїх бажань і навчитися робити те, що хочеться. 6 простих правил

Михайло Лабковський: Бажання хорошої людини збігаються з інтересами навколишніх
russiangap.com

Михайло Лабковський: Бажання хорошої людини збігаються з інтересами навколишніх

«Говориш людині: «Роби те, що хочеш!» А вона: «Ну що ви! Хіба так можна?» Я бачу в цьому симптом загального неврозу», – пише психолог Михайло Лабковський у колонці для Сноб.ру

Пораду «робити тільки те, що хочеться» багато хто сприймає як заклик до анархії. Свої найбільші бажання вони вважають неодмінно негіднрми й небезпечними для навколишніх. Люди впевнені, що вони таємні "беспредельщики" і бояться дати собі волю.

Відповідаю: якщо ви вважаєте себе хорошою людиною, то так. Можна і потрібно. Бажання хорошої людини збігаються з інтересами навколишніх. (...)

Правила прості на перший погляд:

1. Робити тільки те, що хочеться.

2. Не робити того, чого робити не хочеться.

3. Одразу говорити про те, що не подобається.

4. Не відповідати, коли не питають.

5. Відповідати тільки на запитання.

6. З'ясовуючи стосунки, говорити тільки про себе. (...)

Мої правила пропонують спосіб поведінки, абсолютно невластивий невротикам і, навпаки, характерний для психічно здорових людей: спокійних, незалежних, з високою самооцінкою, тих, що люблять себе.

Найбільший опір, масу питань, сумнівів, а також звинувачень на мою адресу викликає пункт перший. Мені кажуть: це що? «Люби себе, чхай на всіх і в житті на тебе чекає успіх»? Хоча про «наплюй на всіх» я ніколи і ніде не кажу.

Чомусь всі вперто вважають, що жити, як хочеш сам – значить жити на шкоду оточенню. Крім того, у нашому суспільстві побутує презирливе ставлення до власних бажань, як ніби вони обов'язково мають бути негідними. І хибними. Я б навіть сказав, що наші громадяни ставляться до своїх бажань з побоюванням або навіть страхом (...). По-моєму, така психологія називається рабською. (....)

Щоб «жити як хочеться», спочатку потрібно багато зусиль. Психіка звично веде тебе шляхом компромісів і страхів

І ще «робити те, що хочеться» часто плутають з «бути егоїстом». Але тут велика різниця! Егоїст не приймає себе і ніяк не може заспокоїтися. Він абсолютно зациклений на собі, своїх проблемах і внутрішніх переживаннях, головне з яких – почуття образи. Він не може вам допомогти або поспівчувати зовсім не тому, що такий поганий, а тому що у нього немає на це душевних сил. Адже у нього з самим собою бурхливі, захопливі відносини. І всім здається, що він нечутливий, черствий, холодний, що йому на всіх наплювати, а він в цей час думає, що це саме на нього всім наплювати! І продовжує збирати образи.

І хто така людина, яка себе любить? Це та, яка завжди вибере справу, до якої у неї душа лежить. А коли треба вирішити, як вчинити, вона, можливо, прикине – що ефективно, що розумно, як почуття обов'язку велить, а потім зробить, як хочеться. Навіть якщо втратить на цьому гроші. І багато чого вона може втратити. Але на кого їй при цьому ображатися? У неї все добре. Вона живе серед тих, кого любить, вона працює там, де подобається... У неї з собою про все домовлено і гармонійно, і тому вона добра до інших і відкрита світу. А ще вона поважає чужі бажання так само, як поважає свої. (...)

Бажаючи досягти результатів, багато хто вважає своїм обов'язком поборотися з собою, придушити емоції, сказати собі: нічого, звикну! Ось універсальний приклад такої боротьби: з одного боку, вона хоче їсти, а з іншого – схуднути. І навіть якщо худне – програє. Вона в програші сама собі, тому що все одно мріє про тістечко, особливо ближче до першої години ночі.

Ну ось приблизно те, що я кажу своїм клієнтам, коли пояснюю перше і, мабуть, найважливіше з моїх шести правил. За яким, до речі, я й сам намагаюся жити. І не буду вдавати, що мені це легко далося. Щоб «жити як хочеться», спочатку потрібно багато зусиль. Психіка звично веде тебе шляхом компромісів і страхів, а ти ловиш себе за руку і кажеш: блін, що ж я роблю? Я ж цього не хочу! І так багато разів (....). І чесно кажучи, стає легше і легше жити. Навіть більше, потренувавшись, через якийсь час ти більше вже не можеш по-іншому.

Повну версію колонки Михайла Лабковського читайте на Сноб.ру


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: