Як навчитися пробачати

3 коментувати
Емі Бэллоуз: Відпустивши біль, ви отримуєте більший контроль над своїми відносинами і своїм майбутнім

Емі Бэллоуз: Відпустивши біль, ви отримуєте більший контроль над своїми відносинами і своїм майбутнім

І перетворити на можливість для зростання навіть найважчу ситуацію

«Пробачення – це спосіб осмислити свої емоції, звільнившись від негативних думок і почуттів. Це спосіб жити далі, звільнившись від прив'язки до нездорового минулого. Пробачення не означає, що людина помилувана, як не означає, що у вас не залишиться жодного післясмаку від того, що сталося. Воно не означає, що ваші стосунки тепер в порядку. Воно навіть не означає, що ви в принципі захочете продовжувати ці стосунки», – пише психолог Емі Беллоуз у колонці для psychcentral.

Немає важеля, який миттєво переведе вас із засмученого стану до щасливого

«Те, що ви вирішили когось пробачити, навіть не означає, що вам неодмінно потрібно повідомити людині про це, – додає авторка. – Сенс пробачення у тому, щоб дозволити собі або почати працювати над стосунками, або жити далі, не озираючись на них».

Вона розповідає, що ми щодня стикаємося з людьми, дії яких можуть негативно вплинути на нас, але ці дії не завжди матимуть довгострокові наслідки. Якщо людина бреше вам, зраджує вашу довіру чи ображає вас, то вплив на ваш емоційний стан залежить від того, наскільки близький він (чи вона) вам. Якщо це просто колега, ви будете реагувати інакше, ніж якщо це виявиться ваш чоловік. Не кожна дія змусить вас пройти через процес прощення. Беллоуз зазначає, що ви повинні окремо оцінювати кожну ситуацію і викликані нею емоції, щоб зрозуміти, коли це необхідно.

«У тих випадках, коли пробачення необхідне, пам'ятайте, що це процес. Немає важеля, який миттєво переведе вас із засмученого стану до щасливого», – попереджає психолог.

Вона називає кілька кроків, які дозволять вам навчитися прощати:

1. Дайте собі час на те, щоб пережити те, що трапилося

Постарайтеся всебічно оцінити ситуацію і дозвольте собі відчути емоції, які вона у вас викликає. Зізнайтеся собі в тому, як дії людини відбилися на вас.

Щоб пробачити, спочатку ви повинні опустити щити і визнати, що відчуваєте насправді.

2. Спробуйте знайти позитивні аспекти в тому, що трапилося

Що ви дізналися про себе? Чи змогли ви краще зрозуміти, що вам потрібно або чого ви боїтеся? Яким чином ця ситуація сприяє вашому розвитку? Все, що відбувається в нашому житті, дає нам можливість вирости і стати сильнішими.

3. Дивіться на кривдника крізь призму людяності

Коли людина ображає нас, дуже легко почати сприймати її як ситуацію, а не іншу недосконалу істоту, подібну до нас. Людям властиво помилятися. Можливо, чоловік не знав, як вчинити інакше. Якщо ви подивіться на нього з нейтральної позиції, це дозволить вам пом'якшити свій погляд і розширити ваше бачення. Це не означає, що ви повинні пробачити йому або взяти провину на себе.

4. Визначте, як ви бачите майбутнє

Чи ви хочете сказати кривдникові, що ви його пробачили? Чи ви хочете відновити стосунки або змінити їх якимось чином? Що вам треба зробити, щоб досягти мети? Відпустивши свій біль, ви отримуєте більший контроль над своїми відносинами і своїм майбутнім.

«На те, щоб пробачити, потрібен час. І пробачення – не кінцева точка вашої подорожі. Але воно дає вам більше свободи, контролю та варіантів вибору. Навіть найважчу ситуацію можна перетворити на можливість для зростання, якщо ви реально подивитеся на те, що трапилося, впораєтеся з емоціями, які не дають вам рухатися далі, та почнете планувати щасливіше майбутнє», – підсумовує Бэллоуз.

Повну версію колонки Емі Беллоуз читайте на сайті psychcentral

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: