Як навчитися бути собою

Майк Бундрант: Потрібно навчитися знаходити свій внутрішній простір

Майк Бундрант: Потрібно навчитися знаходити свій внутрішній простір

«Ви, напевно, вже дійшли висновку, що «бути собою» - мудре рішення. Але як зрозуміти, коли ти був собою, а коли – ні?» - запитує психолог Майк Бундрант у колонці для PsychCentral

Люди повинні навчитися розпізнавати той особливий внутрішній простір, в якому вони перебувають ближче за все до того, ким себе вважають і що, на їхню думку, по-справжньому важливо.

Чого в цьому точно немає

Перебуваючи ближче за все до самого себе, розповідає автор, він не займається самокритикою (внутрішня критика неактивна), не зациклюється на якихось думках (ніякого повернення до старих розмов, а також захопливих думок про те, що могло би бути), у ставленні до інших людей він не злопам'ятний і не схильний їх у чомусь звинувачувати, а також не відчуває ніяких негативних емоцій (гніву, страху, заздрості тощо).

Отже, найправильніший перший крок назустріч самому собі – навчитися знаходити свій внутрішній простір, де немає активності інших людей.

Як це «бути собою»?

Бундрант розповідає, що при цьому його відчуття такі: він спокійний; увага націлена на внутрішній світ, а не зовнішній; всі почуття усвідомлені (вони не завжди позитивні, але навіть хворобливі почуття не бувають тривожними; якимось чином стаєш спокійним перед лицем свого болю).

Мій внутрішній голос може бути твердим, але не злим

«Коли я думаю, мій внутрішній голос спокійний і тихий, як шепіт. Іноді я ставлю собі запитання. Чи повинен я скористатися тією чи іншою можливістю? Відповідь не завжди позитивна, проте навіть якщо вона негативна, критики в ній немає, - розповідає колумніст. - Мій справжній внутрішній голос може бути твердим, але не злим».

«Ми не можемо звести свою справжню сутність до списку епітетів, однак якби мені довелося, то мій виглядав би таким чином: спокійний, спрямований всередину себе, усвідомлює свої почуття - з мудрим і твердим внутрішнім голосом, схожим на шепіт», - підсумовує автор.

Переклад НВ

Повну версію колонки Майка Бундранта читайте на PsychCentral

Більше точок зору тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: