Як кремлівські еліти сприймають росіян

0 коментувати
Як кремлівські еліти сприймають росіян
Поки росіяни виживають на жебрацькі зарплати, чиновники ведуть розкішне життя

«Лектори, які підробляють стриптизом? Було. Викладачі, які паралельно займаються торгівлею? Такі випадки я теж знаю. Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв сказав, що вчителям потрібно знайти способи заробітку крім своєї штатної роботи в школах. Його цинічна пропозиція повертає болючі спогади про 1990-ті», - пише журналіст Юрій Решето в колонці для Deutsche Welle.

Лектори, які підробляють стриптизом? Було. Викладачі, які паралельно займаються торгівлею? Також

Автор розповідає, що в цей період якось приїхав до свого рідного міста в Сибіру після закінчення університету і виявив, що всюди твориться повний хаос.

«Люди були змушені простоювати в чергах, щоб отримати кілька грамів масла. Це було принизливе видовище», - згадує він.

«На ринку я не повірив своїм очам. Моя колишня викладачка російської мови стояла за прилавком і продавала консервовані огірки. Викладачка, яка колись з такою пристрастю і гордістю розповідала мені про Пушкіна, Гоголя та Булгакова, тепер була змушена боротися за виживання разом з усіма», - каже Решето.

Автор розповідає, що їхні погляди зустрілися на мить, але він швидко відвернувся, відчувши ніяковіння.

«В останні роки все було не настільки погано, але 10-15 тисяч рублів, які отримує вчитель - це все одно мізерно мало. Медведєв знає це. Як глава російського уряду і правлячої партії, він просто зобов'язаний знати», - підкреслює Решето.

І все ж Медведєв сказав викладачеві з автономного району Дагестану пошукати роботу на стороні, щоб звести кінці з кінцями.

«Це показує, як мало прем'єр піклується про те, що він говорить. Можливо, він навіть не розуміє, наскільки нетактовні його коментарі. Він показав себе черствим, глузливим і зарозумілим», - пояснює Решето.

Він зазначає, що будь-який інший політик після такого ляпу негайно зайнявся б запуском кампанії з підтримкм вчителів. Але тільки не Медведєв - і не в Росії. Прем'єр-міністр просто сказав людям «триматися там», тому що «грошей немає». Або порадив пошукати іншу роботу.

«Ці події відбуваються лише за місяць до виборів в Державну думу, але також і на тлі недавніх розслідувань антикорупційного активіста Олексія Навального, який писав про розкішне життя, яке ведуть високопоставлені російські чиновники», - додає Решето.

«У відірваному від життя баченні світу Медведєва росіяни - не більше, ніж істоти, чия думка нічого не означає. У тому числі і моя збідніла вчителька, вимушена продавати огірки на ринку, щоб прожити на свою принизливу зарплату», - робить висновок автор.

Повну версію колонки Юрія Решето читайте на сайті Deutsche Welle


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: