Як Кремль привчає росіян до терору

4 коментувати
Як Кремль привчає росіян до терору
«У Росії відбувається щось на зразок перетворення терору на повсякденну рутину», - пише директор програми Московського центру Карнегі Андрій Колесніков у своїй колонці для «Ведомостей»

Поєднання букви і цифр A321 мало б стати для росіян символом, схожим з 9/11. Але, незважаючи на майже офіційне визнання російською владою версії теракту, у масовій свідомості не те що не виникло бодай найменшої підозри з приводу зв'язку між операцією в Сирії і помстою за неї в Єгипті - навпаки, відбувається щось на зразок перетворення терору на повсякденну рутину.

Сам передбачуваний факт теракту не викликає подиву. Винними виявляються по-південному безладні співробітники аеропорту і служб безпеки Єгипту, готові легко корумпуватися. Так якби дрібна побутова корупція не була в самій Росії способом життя і культурним приписом.

Поєднання букви і цифр A321 мало б стати для росіян символом, схожим з 9/11

Сама ж евакуація почалася тільки після того, як публіці була представлена така семантично переконлива конструкція, як «рекомендації ФСБ», - відразу стало зрозуміло, хто в нас найвища інстанція. А до цього «відповідальні еліти» оцінювали, наприклад, турботу британської влади про безпеку своїх громадян як спосіб подражнити заздалегідь чимось ображену Росію.

(...) Масова свідомість звикла до фонової війні, пристосувалася до фонової інфляції і навіть до гастрономічного оксюморону «єгипетський маасдам» - адаптується і до терору. Такий «задник» на російській політичній сцені дуже сприяє мобілізації і підозрі до всього чужого.

Очікувати від «посткримської більшості» обурення владою не варто. У ситуації економічної кризи вона не протестує, а чекає, поки верховне головнокомандування задасть йому корм, - і хто ж б'є руку-годівниці, яку красиво облягає їжакова рукавиця? Точно так само і з безпекою - варто просто пасивно перечекати непростий період.

Масова суспільна свідомість спустилася ще на поверх донизу, з останніх сил відмовляючись бачити зв'язок між політикою і кризою, між політичними діями і загрозами безпеці. Відбувається фіксація психологічних збитків - все навколо знову new normal, нова нормальність. Занижені очікування, рух за течією мейнстріму. Просто з надією на те, що вона не веде до водоспаду.

Повну версію колонки Андрія Колеснікова читайте на сайті «Ведомостей»


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: