Як кинути коханого, якщо він козел

Михайло Лабковський: Не тягніть, щодалі – тим складніше порвати

Михайло Лабковський: Не тягніть, щодалі – тим складніше порвати

«Вийти зі стосунків набагато легше, якщо ви усвідомлюєте, що у вас не кохання, де важлива сама людина, а залежність від емоцій, причому хворобливих», - пише російський психолог Михайло Лабковський у колонці для Сноб.ру

(...) Коли ви саме «кидаєте» коханого, то поводитесь, як наркоман, який вирішив зав'язати. Ви вирішили, але ж організм нічого такого не вирішував і чинить опір. Починається депресія, ломка. Тому головне правило в таких випадках – змінювати себе, вчитися любити себе, давати раду зі своєю головою, своїми проблемами. І тоді й кидати нікого не знадобиться. Точніше, це не буде проблемою.

(...) Я не закликаю розлучатися, якщо партнер «не по-людськи поводиться». Та нехай поводиться як завгодно, лише б вам подобалося. Але якщо вам у стосунках періодично погано, вас щось турбує, нервує, якщо партнер вами нехтує, ображає вас, демонструє неповагу – це безумовно привід сказати: дорогий, я тебе дуже люблю, але бачитися ми більше не будемо.

Ні краса, ні кохання не вимагають жертв. А якщо вимагають, це точно не ваша історія. Валіть

Той, хто психічно здоровий, орієнтується на свої почуття і завжди вибирає себе. Ні краса, ні кохання не вимагають жертв. А якщо вимагають, це точно не ваша історія. Валіть. Немає такої мети, заради якої варто щось терпіти у стосунках.

Коли все ще тільки зав'язується, відразу ж, коли з'являється хоча б легкий дискомфорт – негайно проясняйте ситуацію. Не намагайтеся відтягнути момент, не ставте собі зайвих питань: «Можливо, я неправильно зрозуміла?», «Можливо, він щось інше мав на увазі?»

Не тягніть, щодалі – тим складніше порвати. А якщо дискомфорт з'явився одного разу, він з'явиться знову, потім знову, конфлікт неминучий, і на пізніх стадіях розвитку стосунків (переспали, зустрічаєтеся, живете, одружилися, народили дітей) він заподіє великого болю. Це як коли відкрили пляшку, потім розлили, потім випили по першій – зупинитися вже майже неможливо.

«Я правильно зрозуміла, що ти скасовуєш нашу зустріч? Так? До побачення». Без з'ясувань – «Чому ти так зі мною поводишся?», «Та як ти міг?»; без скарг – «я тебе чекала, я на тебе сподівалася, я для тебе все, а ти!», без звинувачень – «виродок, негідник, покидьок, ти мого нігтя не вартий». Ні в якому разі! – чуєте? – не з'ясовуйте, не скаржтеся, не звинувачуйте.

Правильне формулювання: мені не подобається, що ти так робиш. Перше ж попередження має бути і останнім. Ніяких «я ж просила!» «ми ж домовлялися».

Ви не ображаєтеся, ви йдете.

Вийти зі стосунків набагато легше, якщо ви усвідомлюєте, що насправді вам це не подобається і не потрібно, що у вас не кохання, де важлива сама людина, а залежність від емоцій. Причому хворобливих емоцій.

Далі варто було б почати працювати над тим, щоб позбутися – не людини, не кохання, а залежності і своєї схильності у неї впадати. З'ясувати причини, розібратися, що там у вас з дитинством і батьками, психотравмами та іншим. Щоб прийти до таких результатів, як: любов до себе, хороші відносини з собою, уміння проводити з собою час і самодостатність, яка і є свобода.

Оволодівши всіма цими рисами, ви обов'язково притягнете таку ж гідну, незалежну людину, яка зав'язує стосунки не з страху самотності і не підозри, що вона більше нікому не потрібна, а тому що їй з вами буде цікаво і добре.

Повну версію колонки Михайла Лабковського читайте на сайті Сноб.ру


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: