Як Кім Чен Ин зміцнює свою владу з допомогою страт

0 коментувати
Пол Френч: Можливо, Чхве Ен Гон поплатився за те, що був прихильником економічних реформ в Північній Кореї
www.7officiel.com

Пол Френч: Можливо, Чхве Ен Гон поплатився за те, що був прихильником економічних реформ в Північній Кореї

Чистки у владі торкнулися понад 70 посадових осіб

«Схоже, що Верховний лідер Північної Кореї Кім Чен Ин, як і раніше, намагається зміцнити свою владу за допомогою освяченої часом традиції чисток», - пише експерт з КНДР і автор книги «Північна Корея: Держава параної» Пол Френч у колонці для Reuters.

У 2013 році Кім стратив свого дядька і другого за значущістю чиновника в країні Чан Сон Тхека за підозрою в змові з метою державного перевороту, зазначає автор. В квітні (з зенітної гармати!) був страчений міністр оборони Хен Юн Чхоль після того, як він заснув під час виступу Кіма. За недовгий період чистки у владі торкнулися понад 70 посадових осіб.

Згідно з останніми повідомленнями, один з кількох віце-прем'єрів Північної Кореї Чхве Ен Гон також був страчений. Чхве не бачили на публіці з грудня місяця, а в липні офіційний Пхеньян оголосив про призначення нової людини на його місце, пише колумніст. За повідомленнями, Чхве помер у травні, і сталося це за прямим наказом верховного лідера Кім Чен Ина.

Ця смерть важлива з точки зору того, який план перезавантаження гинучої економіки країни - якщо він у нього, звичайно ж, є - обрав Кім, вважає автор.

Міністр оборони Хен Юн Чхоль був страчений після того, як заснув під час виступу Кіма

Чхве став відомий в середині нульових, коли представляв Пхеньян на торгових переговорах з Сеулом. Також його пам'ятають за церемонії відкриття промислового регіону Кесон – індустріального парку, створеного спільно з урядом Південної Кореї. Це останній спільний проект двох країн, що лишився, зазначає Френч.

Тоді КНДР також почала експериментувати з реформою, яку підтримувала Південна Корея і тодішній президент Кім Де Чжун, який проводив особливу політику щодо Пхеньяну - так звану «сонячну політику» («Sunshine Policy»).

Однак промисловий регіон Кесон став єдиною реальною спадщиною цієї політики. Під час північнокорейської кризи 2013 року проект почав розвалюватися.

Політична кар'єра Чхве, пише автор, закінчилася разом з розвалом проекту Кесон. У Кім Чен Ина, напевно, немає послідовних ідей щодо проведення економічних реформ в країні. Кілька спроб модернізувати систему практично ні до чого не привели. Можливо, смерть Чхве є ціною, яку він заплатив за те, що був прихильником економічних реформ в Північній Кореї в той період, коли вони не стояли на порядку денному.

Переклад НВ

Повну версію колонки Пола Френча читайте на Reuters


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: