Як гамбіт Путіна в Сирії підірве його владу

Вільям Померанц: У Сирії у Росії не буде всіх тих тактичних переваг, які у неї є в Україні
politikus.ru

Вільям Померанц: У Сирії у Росії не буде всіх тих тактичних переваг, які у неї є в Україні

Військові поразки Росії не раз супроводжували суспільні протести та політичні зміни. У ХХ столітті росіяни двічі відмовилися від Російської держави

«У своєму зверненні до Генасамблеї ООН Володимир Путін закликав світ приєднатися до Росії в боротьбі проти тероризму, і врятувати Сирію, як державу», - пише доктор юридичних наук, заступник директора Інституту Кеннана при Міжнародному науковому центрі імені Вудро Вільсона Вільям Померанц у колонці для Reuters.

Перед промовою в ООН російський президент сміливо форсував дане питання, відправивши до Сирії російські війська, зброю та літаки в очікуванні, що інший світ буде змушений наслідувати його приклад.

Тим не менш, відзначає автор, Путін не готовий до такого ризикованого кроку ні внутрішньо, ні зовні. Він зробив саме те, за що його критикує Вашингтон – діяв в односторонньому порядку, не проконсультувавшись зі світовим співтовариством. Важко повірити, підкреслює Померанц, що Путін дійсно є захисником цілісності Сирії, враховуючи дії РФ в Криму та в Східній Україні. Насправді він починає нову військову авантюру, не закінчивши попередню. І це все відбувається в умовах значного економічного ослаблення Росії.

Путінський гамбіт в Сирії затягнеться. Швидких вигод він не обіцяє

Майже п'ять років активної різноспрямованої громадянської війни в Сирії довели, що вона більше не існує, як об'єднана держава. Своїм вторгненням в Ірак Сполучені Штати мимоволі поклали початок тенденції підриву арабських держав, пише аналітик. Сьогодні жодна зовнішня сила не має політичної волі, щоб зробити марш на Близький Схід і повторно нав'язати намальовані Європою державні кордони в цьому регіоні.

Так що путінський гамбіт затягнеться. Інших швидких вигод, окрім як поліпшення іміджу російського президента та відтягування уваги від невирішеної кризи в Україні, цей гамбіт не передбачає.

«Виключно зі стратегічної точки зору, складно зрозуміти, чому Путін вважає початок другої військової операції, не закінчивши першої, хорошою ідеєю», - продовжує колумніст. В Сирії у Росії не буде всіх тих тактичних переваг, які у неї є в Україні: це спільна мова, глибоке знання регіону і, здається, необмежені можливості по проникненню і компрометації свого супротивника. Що ще важливіше, Росія вирішила брати участь в сирійській авантюрі саме в той момент, коли у країни обмежені ресурси для підтримки одного конфлікту, не кажучи вже про два.

Додатково до цього Путін продовжує ігнорувати прохання екс-міністра фінансів Олексія Кудріна та інших радників щодо реалізації реальних структурних реформ, щоб, принаймні, підготувати ґрунт для відновлення економіки.

Так що йому доведеться зіткнутися з вибором між зброєю і маслом, підсумовує автор. Його припущення, що росіяни будуть нести жертви на честь великої національної гордості справедливо лише до пори до часу – як це вже не раз траплялося в вирішальні моменти російської історії. Громадські протести та політичні зміни, наприклад, супроводжували військові поразки РФ в російсько-японській війні 1905 року і в Афганістані в 1989-му. Двічі в ХХ столітті – у ході Першої світової війни і після Холодної війни – тоді росіяни відмовилися від Російської держави в цілому.

Більше думок читайте тут

Переклад НВ

Повну версію колонки Вільяма Померанца читайте на Reuters


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: