Як емоції можуть нашкодити вам. Сім способів

0 коментувати
Емі Морін: Коли ви захоплені чимось, емоції можуть змусити вас недооцінити ризики

Емі Морін: Коли ви захоплені чимось, емоції можуть змусити вас недооцінити ризики

Ключ до успіху – навчитися усвідомлювати свої емоції і контролювати їх, щоб вони не контролювали вас

«Емоції самі по собі – не добро і не зло. Все залежить від того, яким чином ви вирішуєте з ними справлятися. Ключ до успіху – навчитися усвідомлювати свої емоції і контролювати їх, щоб вони не контролювали вас», - пише психолог Емі Морін у колонці для Psychology Today.

Перетворіть безглузде занепокоєння на конструктивне рішення проблем

Вона розповідає, що емоції впливають на те, як ви мислите і як поводите себе, і називає сім способів, коли емоції можуть нашкодити:

1. Гнів може змусити вас зробити те, про що ви потім пошкодуєте

Гнів часто змушує робити і хороші речі: руху за права людини не було б, якби нікого не дратував расизм. Але дуже часто гнів змушує вас говорити злі слова і приймати необачні рішення. Навчіться розрізняти наближення гніву і постарайтеся заспокоїтися, перш ніж скажете або зробите те, про що пошкодуєте.

2. Занепокоєння може змусити вас витрачати час на безглузде занепокоєння

Хоча деякі речі викликають занепокоєння цілком обгрунтовано, турбуватися про те, на що ви не в змозі вплинути – марна витрата часу. Спробуйте перетворити безглузде занепокоєння на конструктивне рішення проблем. Зробіть кроки з запобігання катастрофі замість того, щоб сидіти і турбуватися про те, що може трапитися.

3. Розчарування може змусити вас здатися

Почуття розчарування може призвести до думок на кшталт "Я не можу це зробити" і "Це дуже складно." Насамкінець, це може призвести до того, що ви будете докладати менше зусиль і можете здатися передчасно.

4. Печаль може змусити вас до ізоляції

Коли ви сумуєте, вам хочеться відгородитися від усіх. Але, відгороджуючись від своєї родини і друзів, ви тільки погіршуєте ситуацію. Мало кого може підбадьорити сидіння на дивані в самотині.

5. Страх може перешкодити вам досягти успіху

Страх викликає дискомфорт, і це нормально – робити все, щоб уникнути цього дискомфорту. Але якщо ви уникаєте всього, що може викликати у вас страх, це може перешкодити вам досягти ваших цілей. Будьте готові зустріти свої страхи сам на сам. З практикою до вас прийде впевненість в умінні справлятися з речами, які вас лякають.

6. Захопленість може змусити вас забути про ризики

Нашкодити вам можуть не тільки негативні емоції; веселощі також можуть бути проблематичними. Коли ви захоплені чимось, емоції можуть змусити вас недооцінити ризики або переоцінити шанси на успіх.

7. Сором може спонукати вас ховатися

Сором – сильне почуття, яке може викликати у вас бажання зникнути. Ви можете спробувати прикрити помилки, яких соромитесь, або приховати, хто ви насправді. Не піддавайтеся йому.

Повну версію колонки Емі Морін читайте на сайті Psychology Today


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: