Як диктатори захоплюють світ

Крістофер Уокер: Сучасні диктатори співпрацюють один з одним і вчаться один у одного
delfi.lt

Крістофер Уокер: Сучасні диктатори співпрацюють один з одним і вчаться один у одного

Недемократичні держави виводять свій вплив на новий рівень

«У світі триває нове глобальне змагання між демократією і авторитаризмом. Цього разу вони змагаються у «м'якій силі». Разом з тим, здається, лише одна зі сторін сприймає це змагання всерйоз», - пишуть автори книги «Авторитаризм як глобальний тренд: Виклик для демократії» Крістофер Уокер, Марк Платтнер і Ларрі Даймонд у колонці для The American Interest.

Багато хто припускав, що ера глобалізації дасть демократіям величезна перевагу у «м'якій силі», продовжують експерти. В якості ключового аргументу висувалося припущення, що більш відкрита глобальна політична економія і невпинний потік інформації, який рухається через кордони держав, сприятиме просуванню відкритих суспільств. Однак саме недемократичні держави виявилися найбільш спритними в питанні посилення свого впливу.

Колумністи відзначають, що провідні авторитарні режими вкладали великі інвестиції у створення потужних і витончених арсеналів «м'якої сили», що оперують сьогодні по всьому світу. Це відбувається в контексті глобального занепаду демократії, що спостерігається в останнє десятиліття (згідно з даними Freedom House). Протягом цього часу авторитарні режими стали ще більш агресивними. Водночас, найбільш впливові автократи – Китай, Росія та Іран – стали більш інтернаціональними. Авторитаризм став глобальним.

Авторитарні режими стали ще більш агресивними

Сучасні диктатори співпрацюють один з одним і вчаться один у одного, ділячись між собою технологіями та різними ноу-хау. Це видно, наприклад, з тих стратегій, які Китай і Росія розробили для придушення свободи слова в інтернеті. Влада цих країн зробила схожі обмеження для користувачів інтернету зі значною кількістю підписників. Мета – змусити замовчати найвпливовіших коментаторів на найбільш популярних платформах соціальних медіа.

Авторитарні режими не тільки пригнічують голоси, що закликають до реформ всередині країни, але і намагаються змінити міжнародні цінності і норми, щоб обмежити глобальні рамки демократії, продовжують експерти. Ключовою характеристикою сучасного авторитарного наступу є створення щедро фінансованих міжнародних медіапідприємств. Китайський телеканал CCTV і російський RT – лише частина більш широких і багатовимірних глобальних зусиль зі створення певного медіасередовища.

Новий авторитарний виклик демократії не обмежується маніпуляціями в інформаційній сфері. Докладаються зусилля для ослаблення механізмів демократії і прав людини в таких ключових інституціях як Організація американських держав, Рада Європи та ОБСЄ. Автократи також створюють нові міжнародні інститути, які націлені на просування нових норм за межами цих країн, підкреслюють колумністи.

Виклик, який кидають режими в Москві, Пекіні і Тегерані, переходить на абсолютно новий рівень. Тепер вони переносять неліберальні цінності і стандарти за межі національних кордонів. Ще десять років тому лише деякі політичні спостерігачі могли уявити собі такий розвиток подій.

Переклад НВ

Повну версію колонки Крістофера Уокера, Марка Платтнера і Ларрі Даймонда читайте на The American Interest

Більше точок зору тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: