Як бути щасливим: поради 90-річних

0 коментувати
Сара Марш: Не сприймайте все занадто серйозно, радять старші люди
Фото: Twitter Сари Марш

Сара Марш: Не сприймайте все занадто серйозно, радять старші люди

«Середня тривалість життя людини, згідно з дослідженнями, незабаром становитиме близько 90 років», – пише у колонці для The Guardian британська журналістка Сара Марш

Тому, продовжує автор, вона вирішила опитати тих, кому перевалило за 90, як правильно старіти і залишатися при цьому щасливим.

Джин Міллер, 94, Фолкерк

Ключовою умовою довголіття є збереження активного способу життя та інтересу до навколишнього світу. Донедавна я працювала в салоні, але через болі довелося звідти піти – не хотілося досидіти до того моменту, коли тебе попросять. Я приймала у гостей верхній одяг і стежила за тим, щоб всі пройшли через гардероб. Завдяки цьому у мене з'явилося чимало прекрасних друзів.

Життя – це школа. Якщо ти не вчишся за життя, це погано. З часом я стала дивитися на речі інакше. Найважливіший мій урок – бути терплячішим. Раніше я багато хвилювалася, а тепер ні. Я зрозуміла, що на все є свої причини. Треба приймати речі такими, які вони є.

Пем Зелдін, 94, Манчестер

Моя головна порада тим, хто хоче дожити до мого віку, – бережіть здоров'я і живіть у міру. А ще висипайтеся і не пийте зайвого.

Раніше я багато хвилювалася, а тепер ні

Що б я сказала собі молодій? Взагалі я непогано впоралася, але не завадило б заздалегідь подбати про свій фінансовий добробут у старшому віці, щоб потім про це не хвилюватися. Користуйтесь усіма можливостями, які дає життя, – не сидіть вдома. Подорожуйте настільки багато, наскільки це можливо – дізнайтеся світ, живіть щасливо, піклуйтеся про себе. І не приймайте все занадто серйозно – це дуже важливо, щоб отримувати від життя максимум насолоди.

Кришнамурі Дасу, 90 років, Нью Джерсі (США)

Я дожив до такого віку лише тому, що смерть була досить доброю, щоб не постукати в мої двері.

Мені подобається моє життя, це дар. Справлятися з ним приємно саме по собі. Солідний вік – те, що приписують тобі інші. Переважно вік – це стан душі. Мені подобається слухати музику і читати художню літературу, саме цим я розважаю себе у свої 90.

Я багато чому навчився за ці роки, але головний урок – бути корисним для себе і інших. Якби я міг сказати щось собі молодому, то порадив би тримати тіло і мозок в тонусі – читати, розмірковувати, займатися фізичними вправами. А ще їсти в міру. Тобі не потрібно стільки їжі, чесне слово.

Дон Андерсон, 99 років, Бірмінгем

Моя порада довголіття – жити повільно. Уникайте стресів, які неминучі при великих навантаженнях на роботі. Знайдіть щось заспокійливе.

Це ж стосується любові. Коли моя дружина померла, я спробував познайомитися з кимось в інтернеті. З цього нічого не вийшло. До кохання теж треба ставитися дбайливо.

Шейла Кітінг, 91 рік, Лондон

Що я зрозуміла за ці роки? Я стала толерантнішою. Це не означає, що я не відстоюю те, у що вірю – просто легше сприймаю спосіб життя інших людей. Це плюс, коли стаєш старшим.

Думаю, мені просто пощастило дожити до цього віку. Я взагалі не дуже правильно харчуюся, не надто багато займаюся фізичними вправами, хоча раніше робила більше. Не думаю, що є якась запорука довголіття. Якщо вдалося зберегти своє здоров'я до 90 років, вам дуже пощастило. Особисто я націлююся на 100.

Переклад НВ

Повну версію колонки Сари Марш читайте на The Guardian

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: