Іронія російської гібридної війни

Максим Працелюбів: Москву більше бояться, ніж люблять
forumdaily.com

Максим Працелюбів: Москву більше бояться, ніж люблять

Москва зуміла змусити людей на Заході думати, що послуговується не прагненням захиститися, а агресивним ревізіонізмом

«Чого б не торкався Путін в ці дні, Захід сприймає це як зброю. Майже всі його дії сприймаються як атака, часто успішна», - пише російський журналіст, редактор газети «Ведомости» Максим Трудолюбов у колонці для The New York Times.

Кремль може змінювати стан справ на місці, інсценувати псевдоперемир'я, створювати зони впливу, щоб тиснути на ті чи інші держави. Так він виступив у Молдові, Грузії та Україні, а зараз ця практика перенесена на Сирію, пише автор.

Але не однієї лише грубою силою Росія "повертає" події на свою користь. Завдяки тотальному контролю над російськими новинними медіа Путін сіє сум'яття на Заході, продовжує колумніст. Як зазначили журналісти Петро Померанцев і Майкл Вейс, він перетворив інформацію в зброю.

Багато хто вважає, що Москва перетворила на зброю і міграційну кризу. Різні аналітики й чиновники, в тому числі турецькі спецслужби, сходяться на думці, що Москва не тільки протистоїть політиці США на Близькому Сході, але і цілеспрямовано провокує нові потоки мігрантів, що рухаються через Туреччину до Європейського Союзу. Стратегія пана Путіна, сказав нещодавно американський сенатор Джон Маккейн, полягає в тому, щоб «загострити кризу біженців і використовувати її як зброю для розпаду трансатлантичного союзу і підриву Європейського проекту».

Багато хто вважає, що Росія перетворила на зброю і міграційну кризу

Ба більше, пропозиції щодо будівництва нового газопроводу націлені на поділ Європейського Союзу. Німеччина, Франція і Великобританія розглядають проект другого Північного потоку як бізнес-підприємство, зазначає Трудолюбов, а Польща, Словаччина та Україна різко протистоять йому.

Талант пана Путіна сіяти хаос не менший, ніж здатність царя Мідаса перетворювати все, до чого він торкається, на золото. Завдяки цьому він став грізним противником. У російській гібридній війні сили і маніпуляції метою може стати що завгодно і що завгодно може стати зброєю. Російський президент домігся того, чого давно прагнув: визнання Заходу, що Росія є силою, з якою не можна не рахуватися.

Москву більше бояться, ніж люблять. «Але не можна нескінченно довго захоплювати чужі території, залякувати сусідів і дестабілізувати бізнес - і політичних конкурентів», - говорить автор. Вони повернуться і будуть переслідувати Москву.

Історично керівники Кремля вважали, що передова лінія оборони проти загрози Заходу лежить за межами Росії. Тим не менше, Москва зуміла змусити людей на Заході думати,  послуговується не прагненням захиститися, а агресивним ревізіонізмом. Та ці успіхи сповнені іронії.

Можливо, Путін не загострює проблему біженців цілеспрямовано. Можливо, будівництво другого газопроводу продиктовано і економічними міркуваннями. Але якщо у вас репутація людини, яка все перетворює на свою зброю, будь-які ваші слова і дії будуть сприйматися як атака. Ви стаєте ворогом для всіх.

Переклад НВ

Повну версію колонки Максима Трудолюбова читайте на The New York Times

Більше думок тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: