Інтернет вчить перекладати відповідальність на інших

0 коментувати
Керен Леві: Останні кілька років я стала перекладати прийняття важливих рішень на друзів

Керен Леві: Останні кілька років я стала перекладати прийняття важливих рішень на друзів

«Шукати допомоги інших – ідея не нова. Раніше для цього знадобився б телефонний дзвінок або паперові листи, але ера інтернету все спростила», - пише британська журналістка Керен Леві у колонці для The Guardian

«Я не вмію приймати важливі рішення. Мої друзі можуть підтвердити. І мають повне право зробити це, оскільки останні кілька років я звикла перекладати прийняття важливих рішень на них за допомогою електронної пошти», - зізнається Леві.

«І ми говоримо не про питання на кшталт «в який ресторан краще сходити поруч з таким-то метро». Ставити такі запитання онлайн уже стало звичною практикою. Я маю на увазі серйозні питання: «який шлях мені вибрати» - дилеми, які можуть призвести до більш особистих, значних виграшів і втрат», - говорить автор.

Якщо ви збираєте занадто багато інформації, то вже не в змозі її адекватно оцінювати

Вона наводить приклад, як кілька років тому думала піти з роботи і присвятити шість місяців виключно подорожам. Як і всі подібні витівки, ця була ризикованою. Іноді автор відчувала, що це правильне рішення, але впевненість ніколи не тривала досить довго, щоб вона встигла почати діяти. Їй потрібно було переконати себе у правильності обраного шляху – або щоб її переконали.

«Я написала листа близькій подрузі і виклала їй свій план. Вона захоплено відреагувала і в листі-відповіді перелічила низку можливостей «вільного шляху»: мені не потрібно було утримувати сім'ю, до того ж, коли ще я матиму такий шанс і таку потенційну вигоду. Світ чекає, переконувала вона мене. Потрібно діяти, - розповідає Леві. – Щось у її безмежній підтримці пробудило мої побоювання щодо цього плану, і я вирішила пошукати альтернативні думки».

Автор звернулася до колеги, котра розкритикувала її ідею. Потім – ще до кількох порадників. У кожного була своя точка зору на проблему.

Другим рішенням, яке Леві віддала «на аутсорсинг», стало питання переїзду з улюбленої, але непрактичної квартири до іншої, яка зробила б її життя комфортнішим, але сама по собі захоплення не викликала.

«Третя дискусія трапилася у вужчому колі друзів. Я намагалася вирішити, чи йти на зустріч з колишнім, за яким дуже сумувала, і який знову з'явився в моєму житті після десятирічної перерви. Я часто думала «а що, якщо», але обставини змінилися, і у мене було багато причин не йти на зустріч», - каже вона.

«Я не вирушила в подорож, я зустрілася з колишнім, і я залишилася в старій квартирі. Можливо, щось у дискусії допомогло мені зрозуміти, який саме варіант слід вибрати», - вважає Леві.

«Шукати допомоги інших – ідея не нова. Але в інші часи для цього знадобився б телефонний дзвінок або більш повільний обмін паперовими листами. Тепер швидкість електронної пошти докорінно змінила механізм. Ми можемо одночасно отримати декілька точок зору на питання, яке нас цікавить», - пояснює автор.

Звісно, це може дійти і до звернення за допомогою до незнайомців – Леві каже, що є чимало сайтів, де можна попросити поради за тією ж схемою.

«Це допомагає чи шкодить? Без сумніву, є момент, коли ви збираєте занадто багато інформації і вже не в змозі її адекватно оцінювати. Проте, таке консультування знімає з вас частину відповідальності за прийняття рішення, а, значить, і стресу», - підсумовує автор.

Повну версію колонки Керен Леві читайте на сайті Guardian


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: