Іноземний легіон Путіна

0 коментувати
Пол Грегорі: Рекрутингова кампанія для сирійської операції проходить як в Росії, так і в окупованому Донбасі
youtube.com

Пол Грегорі: Рекрутингова кампанія для сирійської операції проходить як в Росії, так і в окупованому Донбасі

Росія перекидає своїх «маленьких зелених чоловічків» у Сирію

«New York Times відзначає ефективність модернізації армії, яку провів Володимир Путін, повідомляючи про активність росіян у небі над Сирією. У цьому немає нічого дивного. Радянський Союз довів, що тоталітарна держава може сконцентрувати свої обмежені ресурси на збройних силах, незважаючи на те, наскільки слабкою при цьому є економіка», - пише американський економіст, науковий співробітник Гуверівського інституту Пол Грегорі у своїй колонці для Politico.

До того ж, відзначає він, стаття NY Times випускає той факт, що путінська модернізація включає в себе заміну регулярної армії на найманців. Спочатку це було в Україні, а тепер і в Сирії. Комітети матерів Росії в даній ситуації не можуть скаржитися, як це було з Афганістаном, оскільки їхні сини роблять особистий вибір.

Путін говорить про мир в Україні і проводить переговори щодо найбільш прийнятного політичного рішення для врегулювання кризи, продовжує аналітик. Тому російські «добровольці», що представляють собою готову гібридну армію, можуть здійснювати наземні операції в Сирії (особливо враховуючи той факт, що солдати регулярної армії без особливого ентузіазму ставляться до ідеї служити на Близькому Сході).

Путінська модернізація включає в себе заміну регулярної армії на найманців

Рекрутингова кампанія іноземних легіонерів для сирійської операції саме в розпалі, і відбувається вона як у Росії, так і в окупованому Донбасі. Наприклад, такий російський сайт як Dobrovolec.ru (портал добровільних рятівників) оголошує про пошук «добровольців» для сирійського фронту. На сайті демонструються фото росіян, які героїчно б'ються з ворогом. «Сирія» - одне з найбільш часто запитуваних слів у російському Вконтакте, зазначає автор. Ще налічується 1161 сайт, що потенційно займаються рекрутингом. Найчастіше запитувані питання: як дістатися до Сирії, яка зарплата, і які критерії відбору?

Fox News повідомляє, що один з головних кубинських генералів був помічений у Сирії, крім нього військові фахівці, що пройшли підготовку в Росії. «Це мені нагадує, як під час Холодної війни кубинці служили радянськими гібридними силами в Африці», - пише Григорій. Єдина відмінність у тому, що сьогодні Куба домоглася офіційного визнання США, і це повинно було б запобігти подібній активності.

Перекидання найманців до Сирії – одна з небагатьох хороших новин для України, де побоювалися, що російські військові перетворять найманців у регулярні війська, які зможуть здолати українську армію без допомоги РФ. Але погана новина в тому, що іноземний легіон Путіна може перетворитися в батальйон швидкого реагування, який за короткий термін можна знову перекинути в Україну.

Для Путіна наявність іноземного легіону, особливо підкріпленого кубинськими професіоналами, означає, що він може використовувати гібридні сили в наземних операціях, і не задіювати при цьому молодих росіян, які не виявляють бажання загинути в далекій країні, яка нічого для них не значить. Додатковою перевагою є те, що він перекидає добре озброєні групи головорізів подалі від російського кордону, підсумовує колумніст. Ніхто не знає, якої шкоди вони могли б завдати, перебуваючи на російській землі.

Переклад НВ

Повну версію колонки Пола Грегорі читайте на Politico

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: