Імпічмент і сектанти. Чому йде президент Південної Кореї

0 коментувати
Роуен Каллик: Поки незрозуміло, хто замінить Пак, якщо вона піде

Роуен Каллик: Поки незрозуміло, хто замінить Пак, якщо вона піде

«Рейтинг схвалення президента Пак упав до 4%, а 80% корейців підтримують її імпічмент», – пише журналіст Роуен Каллик у колонці для The Australian

«Президент Південної Кореї Пак Кин Хе заявила про готовність залишити свій пост під тиском з боку опозиції і загрози імпічменту через парламент», – повідомляє Каллик.

«Я дозволю Національній асамблеї вирішити мою долю, включаючи скорочення мого президентського терміну», – цитує автор звернення президента до 51-мільйонного народу. Пак стверджує: якщо правляча партія й опозиція прийдуть до згоди щодо безпечної передачі влади, вона піде з посади відповідно до затверджених термінів і законодавства.

Пак втратила довіру більшості населення країни через вплив таємничої подруги Чхве Сун Силь

Тим не менш, опозиція залишилася незадоволена заявою президента, заявивши, що її промові бракувало щирого каяття, а люди хочуть її негайної відставки – і спроби потягнути час, передавши хід парламенту, не допоможуть.

Провідна опозиційна партія, за словами автора, має намір домогтися імпічменту Пак Кин Хе.

«Пак втратила довіру більшості населення своєї країни через вплив її таємничої подруги Чхве Сун Силь, яка втекла в Німеччину», – наголошує Каллик.

Він розповідає, що батько Пак, колишній президент Пак Чон Хі, багато в чому покладався на батька Чхве, Чхве Тхе Міна, поліцейського, який потім став буддистським монахом, потім – християнським пастором, а згодом лідером культу.

Автор додає, що Чхве Тхе Мін проводив ритуали і в президентському палаці, стверджуючи, що може спілкуватися з матір'ю Пак, убитою в 1974 році.

«Пак Чон Хі, якого вважають батьком індустріалізації Південної Кореї, п'ять років тому був убитий своїм шефом розвідки – частково через те, що вплив Чхве на нього став дуже значним», – пояснює Каллик.

Він розповідає, що не менший вплив на нового президента отримала її подруга Сун Силь, дочка Чхве. Вона отримувала величезні пожертвування від великих корейських конгломератів, а у відповідь впливала на президента, щоб добитися прийняття вигідних цим конгломератам рішень. Йдеться про суми близько $100 млн.

Також вважається, що президент посилала Чхве на схвалення конфіденційні документи.

«Поки незрозуміло, хто замінить Пак, якщо вона піде. У довгостроковій перспективі вважається, що це може бути Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, чий термін на цій посаді закінчується 31 грудня», – припускає Каллик.

Але доти основним лідером буде прем'єр-міністр.

«На початку місяця Пак зняла прем'єра Хван Геана, який обіймав цю посаду 17 місяців, і замінила його на Кім Бен Джуна», – розповідає автор. Зараз рейтинг схвалення президента Пак упав до 4%, а 80% корейців підтримують її імпічмент.

Повну версію колонки Роуена Каллика читайте на сайті The Australian


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: