Хто важливіший: друзі чи родина

Аманда Макміллан: Врешті-решт, на відміну від членів сім'ї, друзів ми можемо вибирати собі самі
amandamacmillan.com

Аманда Макміллан: Врешті-решт, на відміну від членів сім'ї, друзів ми можемо вибирати собі самі

Американська журналістка і фітнес-блогер Аманда Макміллан у колонці для Time розповідає про те, чому друзі можуть бути важливішими за сім'ю

Друзі стають все більш важливими для нашого здоров'я і щастя. Принаймні, так стверджують автори нового дослідження у виданні Personal Relationships. Насправді, друзі виявилися настільки важливі, що наявність дружньої підтримки в старості вважається більш важливою умовою для щастя, ніж міцні сімейні узи.

У новій публікації розглядаються результати відразу двох досліджень про взаємини. У першому - брали участь більше 270 000 чоловік майже із сотні різних країн. Автор дослідження Вільям Чопік виявив, що відносини як з сім'єю, так і з друзями пов'язані з поліпшенням здоров'я і щастя. Але в літньому віці у більшості респондентів на перше місце вийшли дружні стосунки.

«Я підійшов до аналізу як агностик по відношенню до дружби», - каже Чопік, доцент кафедри психології Мічиганського державного університету. «Але мене дійсно здивував той факт, що відносини з друзями мали такий же ефект, як і відносини з сім'єю, а в деяких випадках навіть перевищували їх».

Для літніх людей дружба може бути важливішою та ціннішою ще й тому, що ці дружні відносини витримали випробування часом

В іншому дослідженні Чопік проаналізував окреме опитування близько 7500 людей похилого віку в США. Він виявив, що важливо не просто мати друзів, важливий також рівень цих дружніх відносин.

Люди, які відзначають, що друзі для них - це джерело напруги і дискомфорту, набагато частіше були схильні до різних хронічних захворювань. (Цікаво, що це правило не стосується тих, хто повідомив про напружені стосунки зі своїми дружинами та дітьми). Коли друзі були джерелом підтримки, респонденти вважали себе щасливішими.

На думку Чопіка, в цьому немає нічого дивного. Зрештою, на відміну від членів сім'ї, друзів ми можемо вибирати собі самі. «Багато досліджень показують, що ми набагато частіше добре проводимо час з друзями, а не з сім'єю», - говорить він. «Ми із задоволенням зустрічаємося з друзями, в той час як сімейні зустрічі і події часто дуже серйозні або одноманітні».

Для літніх людей дружба може бути важливішою та ціннішою ще й тому, що ці дружні відносини витримали випробування часом. «Ви зберегли цих людей у своєму житті, тому що вони зробили вас щасливими або, принаймі, внесли свій вклад в ваше благополуччя, - говорить Чопік. - Протягом всього нашого життя ми дозволяємо менш значним друзям зникати, поруч з нами залишаються лише ті, хто найбільший вплинув».

Однак дослідження часто ігнорують вплив дружби на фізичне і психічне здоров'я, особливо коли мова заходить про літніх людей. Їхні стосунки з подружжям і дітьми прийнято вважати більш важливими.

Дуже часто саме члени сім'ї керуються почуттям боргу і надають допомогу по догляду за людьми похилого віку - це дійсно так. Такі відносини, безумовно, корисні і життєво необхідні, додає Чопік. Але вони не можуть принести таку ж радість, як спілкування з давніми друзями.

Звичайно, деякі люди можуть мати міцні дружні відносини зі своїми братами і сестрами, подружжям, дітьми та іншими членами сім'ї - це теж здорово. «Суть в тому, що чим більше підтримка, чим більше позитивного спілкування, тим краще, - каже фахівець. - Важливо мати людей, на яких ви можете покластися, як в добрі часи, так і в погані».

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: