Хто керує Росією разом з Путіним

4 коментувати
Ендрю Монаган: Російська вертикаль влади працює погано: рішення виконуються з запізненням, а іноді і взагалі не виконуються

Ендрю Монаган: Російська вертикаль влади працює погано: рішення виконуються з запізненням, а іноді і взагалі не виконуються

У серці керівництва РФ – люди, які служили з нинішнім президентом у КДБ або в Петербурзі в 1990-х

«Коли Володимир Путін прийшов до влади, в одному з інтерв'ю його запитали, кому він довіряє найбільше. Російський президент назвав п'ятьох: Миколу Патрушева, Сергія Іванова, Дмитра Медведєва, Олексія Кудріна та Ігоря Сєчіна. З того часу минуло п'ятнадцять років, і ці люди як і раніше являють собою ядро путінської групи і займають стратегічні висоти в російській владі та великому бізнесі», - пише старший науковий співробітник Chatham House Ендрю Монаган у колонці для BBC.com.

Реальні перестановки в найближчому оточенні Путіна дуже рідкісні

Він перелічує, чим займається кожен із включених у список.

Микола Патрушев був директором внутрішньої служби безпеки ФСБ з 1999 до призначення секретарем Ради безпеки Російської Федерації в 2008 році.

Сергій Іванов був міністром оборони й віце-прем'єром. З 2011 року він став головою президентської адміністрації.

Дмитро Медведєв був президентом у 2008-2012 роках. Зараз він - прем'єр-міністр.

Олексій Кудрін, який був міністром фінансів аж до 2011 року, більше не займає офіційних посад, але все ще, здається, дає поради президенту з фінансово-економічних питань.

Ігор Сєчін, який обіймав керівні посади в адміністрації президента і уряду, зараз є виконавчим директором Роснафти, державної нафтової компанії.

«Ця ключова група ілюструє два важливі спостереження про те, хто керує Росією, - помічає Монаган. – По-перше, реальні перестановки в найближчому оточенні Путіна дуже рідкісні, і мало хто з тих, хто потрапив у це «ядро» - випадав з нього згодом. По-друге, в серці владної команди – люди, які служили з Путіним в КДБ, в Петербурзі в 1990-х, або і там, і там».

За словами автора, також в цю групу входять ті, кому Путін довіряє реалізацію серйозних інфраструктурних проектів, зокрема, Аркадій Ротенберг, один з тих, хто відповідав за проведення Зимової олімпіади в Сочі.

Більш того, як зазначає Монаган, багато хто з них, як, наприклад, Сергій Шойгу, займали високі пости ще до приходу до влади Путіна.

«Ці особи засідають в Раді безпеки, одній з найважливіших організацій, координуючої прийняття рішень на вищому рівні і розподіл ресурсів», - розповідає автор.

При цьому він додає, що російська адміністративна система – так звана вертикаль влади – працює погано: рішення виконуються із запізненням, а іноді і взагалі не виконуються.

Автор перераховує інших особистостей, які відіграють важливу роль в оточенні Путіна: Юрія Трутнєва, В'ячеслава Володіна, Олександра Галушку.

«Це приводить нас до остаточного висновку стосовно того, хто керує Росією разом з Путіним. Хоча президент і є центральним елементом системи, він в той же час являє собою частину команди», - підсумовує Монаган.

Повну версію колонки Ендрю Монагана читайте на сайті BBC.com


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: