Добрий бік ІДІЛ

1 коментувати
Жаклін Лопур: ІДІЛ уважно стежить за тим, що бачать і чують люди на контрольованих ним територіях

Жаклін Лопур: ІДІЛ уважно стежить за тим, що бачать і чують люди на контрольованих ним територіях

Терористи незабаром можуть перетворитися на політичний рух з широкою підтримкою

«Теракти в Парижі принесли жорстокість ІДІЛ у західний світ. Досі повідомлення про вчинені терористичним угруоуванням злочини шокували, але від них було легше відмахнутися, оскільки вони відбувалися за межами Європи», - пише міжнародний експерт Жаклін Лопур у своїй колонці для Reuters.

Автор говорить, що світ висловив своє обурення, але при цьому тривалий час ніяк не реагував на вербувальну пропаганду, яка демонструвала сексуальне рабство, жорстокі тортури і вбивство полонених. Ці випадки жахливі, але вони затуляють собою більш зловісну загрозу в подальшій перспективі: добрий бік ІДІЛ.

ІДІЛ збирає податки, займається вивезенням сміття, курує школами, видає свідоцтва про шлюби

«Тисячі мирних жителів, які живуть на територіях, захоплених ІДІЛ, регулярно обробляють пропагандою: ІДІЛ годує бідних, проводить карнавали і фестивалі морозива. Ісламська держава намагається, і на деяких територіях цілком успішно – виграти у війні за серця і думки», - попереджає Лопур.

На її думку, ця стратегія ІДІЛ у довгостроковій перспективі може виявитися навіть більш небезпечною для світу, ніж кошмарні атаки в Парижі і Бейруті.

Лопур розповідає про Чарлі Вінтера, дослідника антиекстремістського аналітичного центру Quilliam, який вирішив провести експеримент і місяць аналізував пропаганду Ісламської держави. «Вінтер виявив, що, всупереч тому, що ми бачимо в західних медіа, більше половини пропаганди ІДІЛ показує звичайних людей, які займаються мирними, рутинними справами», - підкреслює експерт.

«Угруповання багато в чому виступає як діючий уряд на захоплених територіях, здійснюючи функції, якими раніше займалися сирійський і іракський режими. ІДІЛ збирає податки, займається вивезенням сміття, керує школами, видає свідоцтва про шлюби і навіть дає роботу колишнім державним чиновникам, щоб все виконувалося гладко», - розповідає Лопур. Вона додає, що в одній з провінцій ІДІЛ навіть видав декрет про захист навколишнього середовища. Деякі сирійці вважають, що після кількох років громадянської війни саме ІДІЛ приніс в їхнє життя хоча б відносний мир.

«Житель міста, контрольованого ІДІЛ, розповів Time, що спочатку був проти ІДІЛ, але змінив свою думку після того, як угруповання оплатило весілля його брата, дало йому самому паливо і допомогло його сусідові відремонтувати будинок, - каже автор. – Також ІДІЛ уважно стежить за тим, що бачать і чують люди на контрольованих ним територіях: іноземні медіа і спрямовані проти ІДІЛ повідомлення заборонені».

Лопур лякає те, що відбувається, оскільки з часом люди, які проживають на цих територіях, можуть вирішити, що відносний мир вартий того, щоб миритися з жорсткою схемою правління Ісламської держави, перетворивши терористів на політичний рух з широкою підтримкою. «Це класичний стокгольмський синдром, тільки в набагато більш широкому і страшному масштабі», - вважає автор.

Вона наводить приклади того, що подібні трансформації бувають успішними: подібний сценарій здійснив режим Талібану, так само діяли свого часу Хамас і Хезболла.

«Міжнародна коаліція докладає значних зусиль для того, щоб протистояти негативній пропаганді ІДІЛ, але на позитивну пропаганду звертається недостатньо уваги, а займатися цим потрібно зараз. Через пару років вже може бути занадто пізно», - підсумовує автор.

Повну версію колонки Жаклін Лопур читайте на сайті Reuters


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: