Чи хоче Путін війни

2 коментувати
Пітер Еппс: Російські попередження можуть бути просто брязканням зброєю, спробою дестабілізувати Україну
youtube.com

Пітер Еппс: Російські попередження можуть бути просто брязканням зброєю, спробою дестабілізувати Україну

Ще до того, як Москва звинуватила українську розвідку в спробі вчинити терористичні атаки в Криму, з'являлося безліч тривожних сигналів

«Планує Володимир Путін найближчим часом загострити війну в Україні чи ні, невідомо. Дії російського лідера вказують на те, що це можливо», – пише колумніст Reuters Пітер Еппс.

Поки українці готуються відзначати 25-ту річницю незалежності від Радянського Союзу, Москва дає їм зрозуміти, що суверенітет країни існує лише доти, доки Росія не проти.

Однак, продовжує автор, російське брязкання зброєю спрямоване не тільки на найближчих сусідів. Як це зазвичай буває, Путін посилає сигнали безпосередньо Заходу. Як і в ситуації з грузинською війною 2008 року в останні дні президентства Джорджа Буша, російський лідер хоче продемонструвати, що Москва може відносно безкарно діяти вздовж своїх кордонів, і Вашингтон, по суті, не в змозі зупинити її (тоді, як і сьогодні, увага людей в усьому світі була прикута до Олімпійських ігор).

Проте, підкреслює колумніст, подальша ескалація ризикована для самої Росії. Можливо, Москва дійсно може завдати швидкої поразки українським силам, однак війна завжди непередбачувана. Якщо українські сили проявлять себе краще, ніж від них очікують, справа може закінчитися для Путіна військовою ганьбою з негативними політичними наслідками. Крім того, більшість військових аналітиків вважають, що Росія не має наміру і не має можливостей для того, щоб утримувати значні ділянки української території за межами прикордонних російськомовних районів, пише Еппс.

Серйозні воєнні дії російських сил проти України можуть спровокувати посилення санкцій, а також підштовхнути США і їхніх союзників надати країні додаткову військову допомогу (можливо, і летальну зброю). Російська агресія також може активізувати питання посилення сил НАТО в Східній Європі. А це явно не те, чого хоче Москва.

Можливо, Путін намагається показати, що спорт, в якому Росія краща, не входить в програму Олімпійських ігор

Ще до того, як Москва звинуватила українську розвідку в спробі вчинити терористичні акти в Криму, було безліч тривожних сигналів, які свідчили про те, що конфлікт може розгорітися з новою силою. Останнім часом спостерігалося помітне загострення бойових дій у російськомовному Донбасі, особливо навколо Донецька і Маріуполя.

Російські попередження можуть бути просто брязканням зброєю, спробою дестабілізувати Україну. Внутрішня політика країни ніколи не була особливо стабільною, а сьогодні особливо мінлива, незважаючи на те, що економіка показує скромні ознаки відновлення.

Нині, продовжує автор, прозахідний уряд президента Петра Порошенка перейшов до переслідування кількох ключових членів поваленого проросійського уряду Віктора Януковича за звинуваченням у корупції. Можливо, Росія не хоче, щоб Україна зайшла в цій справі надто далеко.

Неможливо сказати, чи є якась правда в заяві Росії про те, що українські сили намагаються проникнути на територію Криму, що перебуває в руках РФ з 2014 року. Вашингтон, однак, дав чітко зрозуміти, що не вірить у ці звинувачення. Фабрикація подібного інциденту, безумовно, відповідає російській традиції використання пропаганди як інструменту військового керування державою.

«Україна сподівалася, що 25-річний ювілей стане шансом продемонструвати міжнародну підтримку країни. Але Путін, можливо, хоче показати, що спорт, в якому Росія краща, не входить в програму Олімпійських ігор в Ріо. Цей спорт – перемоги у війнах із сусідами», – підсумовує колумніст.

Переклад НВ

Повну версію колонки Пітера Еппса читайте на Reuters


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: