Епоха Трампа. Що не так з Америкою?

3 коментувати
Еліот Коен: Трамп може розірвати Клінтон на шмаття
rightweb.irc-online.org

Еліот Коен: Трамп може розірвати Клінтон на шмаття

На кону в країні стоїть щось більш цінне, ніж майбутнє Республіканської партії

«Як же це могло статися? Деякі експерти, наприклад, історик і журналіст Роберт Каган, вважають сходження Трампа результатом тривалого процесу самоотруєння Республіканської партії», – пише професор стратегічних досліджень Школи передових міжнародних досліджень ім. Пола Нітце Еліот Коен у колонці для The American Interest.

Реакція ліберального (або як зараз кажуть – прогресивного) крила була головним чином сумішшю самовдоволення («Що ж, це і є республіканці, ми завжди знали, що вони такі»), зловтіхи («передайте попкорн») і підрахунків («хороший старт, час готуватися до інавгурації Гілларі»).

Але їхня безтурботність, продовжує Коен, швидко зникне, якщо Трамп стане кандидатом від Республіканської партії та перетворить свої хитрощі, несамовитість і чарівність на дурні, нудні політичні скандали, такі ж старі, як сумнівні інвестиції з 1000-процентною віддачею, і такі ж нові, як домашні сервери електронної пошти (мається на увазі скандал, що розгорівся навколо Гілларі Клінтон, яка працюючи на посаді держсекретаря США використовувала звичайні сервери для зберігання листів під грифом «таємно» - НВ).

Коли вмирає культура чесноти, вмирає щось, що змушує демократію працювати

«Так, він може програти. Але він може і розірвати її на шмаття», - зазначає автор. Він, безумовно, насолоджується своїми перспективами, тому що зневажає політиків, яких скуповує роками.

Коментатори відзначають грізні політичні навички Трампа, зокрема його здатність нутром відчувати вразливі місця і використовувати їх. Це є відмінною рисою багатьох авторитарних правителів. «Усе це правильно, однак люди не помічають головної особливості – морального розтління», - пише колумніст.

Ще з часів давньої Греції політики брехали, потурали і розбещувалися. Вони брали хабарі, хитрували і порушували клятви. Але останнім часом - у Сполучених Штатах, у всякому разі - не було настільки відкрито непристойного й розбещеного політика як Дональд Трамп. Трумен і Ніксон, можливо, і були вульгарними, але вони використовували нецензурну лексику тільки в приватному спілкуванні. Президенти обрушувалися на журналістів з критикою, але котрий би з-поміж них дозволив собі висловити припущення, що в елегантної і розумної жінки, яка ставить слушне запитання, критичні дні?

Той факт, що тверезомислячі люди не важають образливі й божевільні вимоги Трампа обурливими («Мексиці доведеться заплатити за стіну!», «Японії доведеться платити за захист!») говорить про великий моральний і культурний колапс.

Манери та мораль підтримують вільну державу так само, як закони. Коли вмирає культура чесноти, вмирає щось, що змушує демократію працювати. «Зростання Трампа є лише однією з багатьох ознак того, що в американській масовій культурі діється щось глибоко недобре, - підсумовує автор. - Ми втрачаємо інтелектуальну міцність і чесність, без яких республіка не може процвітати».

Переклад НВ

Повну версію колонки читайте на The American Interest

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: