Другий фронт. Українська війна проти корупції

0 коментувати
Енн Епплбаум: Росіяни переключилися з України на Сирію
wikipedia

Енн Епплбаум: Росіяни переключилися з України на Сирію

Перепочинок у бойових діях на сході країни український уряд повинен використовувати для боротьби на своєму другому фронті - проти системної корупції

«Рік тому головною темою розмов у столиці України була війна. Хоче Росія відхопити півкраїни або ж їй досить невеликої частини східних регіонів? Чи планується повномасштабний наступ? Якщо – так, то коли?» - згадує британська журналістка, науковий співробітник Центру аналізу європейської політики Енн Епплбаум у колонці для Washington Post.

Сьогодні Київ не відчуває себе містом, що перебуває у стані війни. «На момент мого приїзду в Україну якраз проходила місцева виборча кампанія», - зазначає автор. Місто було заліплене рекламою. Політики, що представляють різні точки зору, благодушно посміхалися пішоходам з рекламних щитів, кіосків та автобусних зупинок. По всій країні були зареєстровані більше 200 тис. кандидатів від 132 партій, які вирішили позмагатися за місця в 10,7 тис. місцевих радах.

Голосування в основному пройшло гладко, хоча і не всі регіони країни змогли взяти в ньому участь: підтримувані Росією «сепаратисти», як і раніше займають частину Східної України, пише журналістка. Обіцянки, які Росія давала в ході підписання Мінських угод, досі не виконані: Москва не вивела свої війська і озброєння з України в повній мірі, межа досі небезпечна. Тим не менше, росіяни переключилися (принаймні, тимчасово) з України на Сирію, і бойові дії припинилися. Цей перепочинок український уряд повинен використовувати для боротьби на своєму другому фронті - проти системної корупції.

Москва вже давно маніпулює українською політикою

По суті ці дві битви схожі. Росія вже давно маніпулює українською політикою – і тонко, і відкрито - купуючи політиків, перекручуючи газові угоди та бізнес. «У 2006 році я сиділа в чудовому позолоченому залі з президентом України Віктором Ющенком, і слухала, як він розповідав мені, що Помаранчева революція – перша спроба України скинути корупційне керівництво – провалилася через тиск з боку Росії, і це не його вина», - згадує Епплбаум.

«Минулого тижня, - продовжує вона, - в дещо менш прекрасній позолоченій кімнаті я слухала розповідь прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка». Його уряд почав героїчно ліквідовувати посередників на газовому ринку, економлячи мільярди доларів. У відповідності з законом про люстрацію, Яценюк також почав звільняти корумпованих чиновників, склавши спеціальний реєстр більш ніж 700 високопоставлених посадових осіб, яким заборонено займати нові посади у владі. Уряд Яценюка також хоче ліквідувати різні джерела корупції шляхом дерегулювання.

Це звучить добре. Тим не менш, всі вважають, що цього недостатньо. «Подібні ініціативи поодинокі, - цитує колумністка іншого слова українського чиновника. – Більшість людей не бачать ніяких змін».

Переклад НВ

Повну версію колонки Енн Епплбаум читайте на Washington Post

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: