Дозвольте комусь іншому скласти вам план на рік

2 коментувати
Коко Хан: Більшість людей часто суворіші до себе, ніж ті, кого вони люблять
Фото: @cocobyname

Коко Хан: Більшість людей часто суворіші до себе, ніж ті, кого вони люблять

Перший тиждень нового року багато хто з нас проведе в роздумах над тим, наскільки добре вдалося впоратися з викликами попередніх 12 місяців

«Як і більшість інших важливих дат, Новий Рік служить приводом, щоб зайнятися двома речами: згадати і підбити підсумки, а також подивитися в майбутнє з новими надіями», - пише британська журналістка, головний редактор видання Kensington & Chelsea Review Коко Хан у колонці для Independent.

Крім того, зазначає автор, це відмінна можливість добряче поненавидіти себе, адже свято – не свято без краплі публічного самобичування.

«Перший тиждень нового року багато хто з нас проведе в роздумах над тим, чи добре вдалося впоратися з викликами минулих 12 місяців, - пише колумністка. - Зрештою, підбити підсумки року, що минає, легко, адже можна згадати плани, задумані рік тому». Звісно, в багатьох при цьому може виникнути відчуття дежавю.

«Наприклад, я планую в цьому році їсти менше вуглеводів, менше вживати алкоголь, економити гроші і навчитися більше любити себе – але не ту частину мене, яка любить з'їсти в обід картоплю в мундирі або випити побільше текіли в п'ятницю, не цю частину», - розповідає журналістка.

Свято – не свято без крапельки публічно санкціонованого самобичування

Виходячи з цього, є хороша ідея. «У дусі 2016 року і доби цифрових технологій, коли дати оцінку можна всьому (від лікаря до водія таксі), можна попросити скласти для вас плани на наступний рік когось іншого, когось близького – і у відповідь зробити те ж саме для людини, яку ви любите», - вважає автор.

При цьому обидві людини повинні добре знати одне одного і глибоко вникати в інтереси свого партнера. Корисливі резолюції у стилі Макіавеллі тут недоречні.

Чому варто дозволити комусь скласти для вас плани на наступний рік? По-перше, сторонній тиск часто є більш потужним стимулом, ніж самопереконання. По-друге, це гарна нагода дізнатися, наскільки хороші чи жахливі люди, які вам небайдужі. По-третє, більшість людей часто суворіші до себе, ніж ті, кого вони люблять.

Суть складання планів на новий рік іншою людиною полягає не тільки в тому, щоб розділити з ним тиск, пов'язаний з цим заняттям, а знизити його. Ідея також у тому, щоб підсумувати актуальні та досяжні цілі, які часто складно виокремити самостійно.

Переклад НВ

Повну версію колонки Коко Хан читайте на Independent

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: