Допінговий скандал: покарати Росію недостатньо

1 коментувати
Кларк Пауер: Одна справа, коли людина порушує правила заради медалі, і зовсім інша - коли подібне робиться на державному рівні

Кларк Пауер: Одна справа, коли людина порушує правила заради медалі, і зовсім інша - коли подібне робиться на державному рівні

«Нещодавні звинувачення в тому, що Росія організувала спонсоровану державою допінгову програму, піднімають питання про значення Олімпійських ігор в цілому. Одна справа, коли людина порушує правила заради медалі, і зовсім інша - коли подібне робиться на державному рівні », - пише професор університету Нотр-Дам Кларк Пауер в колонці для CNN.

WADA (Міжнародне антидопінгове агентство) дійшло висновку, що дії Росії були «безпрецедентною атакою на спорт і на Олімпійські ігри». Якщо обвинувачення не буде розвінчано, тоді Міжнародному Олімпійському комітету слід усунути Росію не тільки від участі в Олімпійських іграх, але і від усіх міжнародних змагань.

Міжнародне спортивне співтовариство створило монстра, якого більше не можна ігнорувати

Проте, відзначає автор, покарати одну лише Росію буде неправильно. Використання допінгу отруїло спорт по всьому світу і на всіх рівнях. Пауер вважає, що прийшов час для радикального перегляду Олімпійських ігор в цілому.

«Після ігор в Ріо слід створити дієву, потужну антидопінгову ініціативу в Олімпійському комітеті, або нову міжнародну організацію, яка не тільки реформує процес тестування, а й забезпечить інформування та просвіту атлетів з наймолодшого віку», - пропонує експерт.

«Ми не повинні недооцінювати масштаби проблеми - як на індивідуальному, так і на державному рівні. Міжнародне спортивне співтовариство створило монстра, якого більше не можна ігнорувати », - попереджає Пауер.

Він підкреслює, що атлетам і їхнім спонсорам приділяється занадто багато уваги, і в спортивних змаганнях замішані дуже великі гроші, щоб люди могли втриматися від спокуси шахраювати.

«Ми знали про це більше двох десятиліть, але так нічого і не зробили», - нагадує автор.

У добре відомому дослідженні, проведеному в середині 1990-х років, Боб Голдман, який заснував у Національній академії спортивної медицини в Чикаго, запропонував 198 спортсменам олімпійського або майже олімпійського рівня два сценарії:

1) Вам пропонується заборонена допінгова речовина з двома гарантіями: а) Вас не впіймають; б) Ви виграєте. Ви б взяли цю речовину?

2) Вам пропонується заборонена речовина з такими самими гарантіями, як вище, але також з гарантією, що згодом ви помрете від побічних ефектів цієї речовини. Ви б взяли її?

Автор наводить результати дослідження Голдмана - 193 атлети зізналися, що взяли б допінг в першому сценарії; більше половини погодилися б прийняти допінг і в другому сценарії.

«Дослідження Голдмана ілюструє даремність реагування на проблему допінгу шляхом загрози виявлення і покарання або навіть погрози смерті. Юні спортсмени рано приймають думку, що це - лише додаткова ціна, яку їм доведеться заплатити за перемогу », - каже автор.

Ми знаємо на прикладі професійного гольфу, що можна розвивати спортивну культуру, засновану на чесності. Якщо покарати Росію, але при цьому не докласти всіх зусиль зі зміни культури молодих спортсменів і їхніх тренерів по всьому світу, ми отримаємо не результат, а лише цапа відбувайла.

Повну версію колонки Кларка Пауера читайте на сайті CNN


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: