Доля Савченко залежить від однієї людини

Путін впертий і збирається дотримуватися власного сценарію
Courtesy Photo

Путін впертий і збирається дотримуватися власного сценарію

Путін буде тягнути історію з Савченко рівно стільки, скільки це буде допомагати ослабленню української влади

"Чому українська держава не робить нічого для звільнення Надії Савченко? Чому не обмінює? Чому не веде переговори? Можливо, боїться повернення відважної льотчиці?". Ці питання постійно виникають у суспільній думці, їх тиражують, на них піаряться – і тема української – саме української, а не російської державної відповідальності – постійно підігрівається кремлівською пропагандою та її українськими відгалуженнями, - пише журналіст Віталій Портников у своїй колонці для Newsru.ua.

Тому давайте подивимося правді у вічі. Доля Савченко залежить від однієї людини. І ця людина – Володимир Путін. Надія вперта і готова поламати кремлівський сценарій ціною власного життя і здоров'я. Але й Путін впертий і збирається дотримуватися власного сценарію. Життя і здоров'я Савченко для нього, зрозуміло – порожній звук. Більш того, те, що відбувається навколо льотчиці зараз, повністю відповідає його інтересам, оскільки підігріває роздратування українців щодо їхньої власної влади. А значить – послаблює позиції противника. А значить – в майбутньому дозволить домогтися від цього супротивника політичних поступок. Бо противник, який не підтримується власним народом, куди зручніший, ніж противник, що спирається на громадську думку.

Савченко чинить абсолютно усвідомлено, звертаючи увагу на російське беззаконня

Тому Путін буде тягнути історію з Савченко рівно стільки, скільки ця історія дозволяє послаблювати авторитет Української держави. Не більше – але й не менше. Якщо для цього доведеться пожертвувати здоров'ям Надії – пожертвує. Якщо для цього потрібно буде пожертвувати її життям – пожертвує. І жодні звернення громадськості, жодні заяви західних лідерів, жодні погрози новими списками і санкціями на нього зараз не вплинуть. Як не вплинуть на наміри Путіна міркування Путіна щодо обміну Савченко на когось з росіян, які перебувають в Україні – тих же Єрофєєва і Александрова. Тому що Путіну зовсім не цікаве чиєсь життя, він керує країною, що живе зовсім в іншій ціннісній системі. Ми, між іншим, теж у цій країні нещодавно жили і фразу Сталіна, який відмовився обмінювати власного сина на фельдмаршала Паулюса зі словами "я солдатів на фельдмаршалів не міняю", вважали ознакою доблесті, а зовсім не дегенеративізму. Так чому ж ми дивуємося? (...)

Чи означає це, що дії Савченко не вірні? Ні, не означає. Савченко чинить абсолютно усвідомлено, звертаючи увагу на російське беззаконня. Вона бореться за міжнародну увагу до російського беззаконня і своєї долі – і виграє не тільки тому, що є депутатом і відомою людиною, а ще й тому, що вона відчайдушна і здатна до самопожертви. Саме тому вона здатна вистояти наодинці проти всієї російської державної машини.

Повну версію читайте на колонки Newsru.ua


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: