Відхід Путіна з Сирії – тільки прикриття

Олександр Верман: Від своїх імперських амбіцій РФ відмовлятися не збирається

Олександр Верман: Від своїх імперських амбіцій РФ відмовлятися не збирається

Реальні цілі Кремля набагато масштабніші, ніж порятунок Башара Асада

«Які плани РФ щодо Сирії? 14 березня російський президент Володимир Путін офіційно наказав почати виведення військ з Сирії. На зустрічі зі своїми радниками в Москві Путін заявив, що, оскільки РФ вдалося радикально змінити ситуацію на полі бою, «основна частина» російського контингенту буде виведена з країни», - пише експерт American Foreign Policy Council Олександр Верман у колонці для USAtoday.

Росія нікуди не піде

Автор зазначає, що, за словами Путіна, цей крок повинен посприяти деескалації конфлікту, оскільки стане демонстрацією довіри і допоможе мирному розв'язанню смрійського конфлікту.

Проте, аналітик припускає, що реальні цілі Кремля є набагато більш стратегічними, і цей маневр не слід розцінювати як кінець російського втручання у сирійські справи. Більш того, і від своїх імперських амбіцій Росія відмовлятися не збирається.

«Історія Росії сповнена доказів її постійного прагнення до експансії. З часів Катерини Великої російські лідери дотримувалися одного і того самого шаблону у зовнішній політиці: намагалися наростити свою військову міць і захопити то Крим, то всю Україну, то Кавказ. Також Росія історично намагалася використовувати своє домінування в Чорному морі, щоб домовитися про позиції в Середземномор'ї», - нагадує Верман.

За його словами, і зараз нічого не змінилося: з часів Холодної війни Росія постійно намагалася розширити свою зону впливу на Захід і використовувати регіональні конфлікти, щоб встановити політичну і стратегічну присутність у країнах, які раніше були її сателітами. Результати говорять самі за себе.

Автор перераховує позиції, зайняті Кремлем внаслідок такої експансії – Придністров'я, Абхазія, Південна Осетія і, нарешті, Крим. Тепер же Росія вирішила вирушити і в Середземномор'я.

«Російська присутність у Сирії значно збільшилася. З моменту втручання в сирійську громадянську війну у вересні минулого року, російська влада витратила мільйони доларів на масштабну повітряну і артилеристську підтримку диктатора Башара Асада. Але під прикриттям боротьби з Ісламською державою Росії вдалося домогтися куди більшого», - вважає автор.

«База в Тартусі перетворилася з невеликого вантажного центру в потужну базу з персоналом у 1700 осіб. Авіабаза в Латакії була переобладнана. Станом на початок лютого росіяни робили близько 60 вильотів на день проти опонентів режиму Асада», - зазначає Верман.

Ці дії, на думку автора, слід розуміти в контексті: це не короткочасна допомога союзнику, що потрапив у біду, а частина стратегії РФ щодо розширення присутності в Середземномор'ї.

«Іншими словами, Росія нікуди не піде», - підсумовує автор.

Повну версію колонки Олександра Вермана читайте на сайті USAtoday


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: