Чи справді ваші друзі люблять вас

1 коментувати
Карен Ріддел: Витрачайте менше енергії на дівчину, з якою ви зустрілися в літаку, і яка живе на іншому кінці країни

Карен Ріддел: Витрачайте менше енергії на дівчину, з якою ви зустрілися в літаку, і яка живе на іншому кінці країни

Наші інстинкти, сприйняття та інтуїція в цьому питанні дуже ненадійні

«Питання здається дурним, чи не так? Ймовірно, ви думаєте: «Авжеж». Однак нове дослідження показує, що тільки половина людей, яких ми вважаємо друзями, мають аналогічні почуття щодо нас», – розповідає психолог Карен Ріддел у колонці для Psychology Today.

Позбавтеся тих, хто постійно обдаровує вас «дружніми» жартами і сумнівними компліментами

Вона додає, що, мабуть, наші інстинкти, сприйняття та інтуїція в цьому питанні ненадійні. Автор цитує професора Ереза Шмуелі з Університету Тель-Авіва, який брав участь у спільному проекті з фахівцями Массачусетського інституту технологій: «Здається, ми дуже погано вміємо визначати, хто наші справжні друзі».

У процесі дослідження, як зазначає Ріддел, вчені використовували не тільки отримані самостійно експериментальні дані, але і дані з низки інших досліджень, що проводилися серед респондентів з США, Європи та Близького Сходу.

«Вони виявили, що, незважаючи на високі очікування учасників, рівень взаємності у дружніх стосунках часто не перевищує 35%, але в середньому доходить до 50%. Вони також використовували дані для розробки заснованого на об'єктивних чинниках алгоритму, що дозволяє передбачити взаємні дружні відносини. На відміну від учасників, алгоритм був у стані з високим ступенем точності визначити не тільки двосторонню дружбу, але й однобічну», – пише Ріддел.

Вона додає, що це дослідження має і позитивні сторони.

По-перше, на її думку, потрібно радіти тому, що у деяких людей, як виявилося, є по-справжньому вірні друзі (це показало дослідження). Можна сподіватися, що ви належите саме до цієї групи.

По-друге, отримані знання можуть змусити вас уважніше придивитися до своїх друзів і підкажуть, як створювати щирі, взаємні відносини. Ви станете більше прислухатися до людей, ставити більше питань, активніше брати участь у житті своїх друзів.

По-третє, це дослідження може дати привід відмовитися від спілкування з людьми, яких ви вважаєте своїми друзями, але підозрюєте, що вони не відповідають вам взаємністю. Позбавтеся тих, хто постійно обдаровує вас «дружніми» жартами, сумнівними компліментами тощо. Глибоко в душі ви знаєте, що вони вас другом не вважають.

«І, нарешті, можливо, ми спробуємо вибирати на основі факторів, які дослідники використовували, щоб створити свій алгоритм. Це означає зосередитися на дружбі з людьми, чиї соціальні кола перекриваються з нашими. Придивіться до сусіда, який, як і ви, є членом книжкового клубу, або тренується в одному спортклубі з вами, і витрачайте менше енергії на дівчину, з якою ви зустрілися в літаку, і яка живе на іншому кінці країни».

Повну версію колонки Карен Ріддел читайте на сайті Psychology Today

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: