Діагноз Дональду Трампу

1 коментувати
Камран Ахмед: Можна, звичайно, посперечатися, що формальної експертизи щодо президента не було, але наш суб'єкт значну частину життя провів на публіці
Фото Linkedin Kamran Ahmed

Камран Ахмед: Можна, звичайно, посперечатися, що формальної експертизи щодо президента не було, але наш суб'єкт значну частину життя провів на публіці

Британський психіатр Камран Ахмед в колонці для The Guardian пояснює, чому не варто сумніватися в психічному здоров'ї Трампа

«Нещодавно психіатр, професор Ален Френсіс, автор книги про нарцисичний розлад особистості написав у The New York Times лист, в якому заявив: незважаючи на те, що Трамп - « нарцис світового класу», у нього немає психічного захворювання, він не відчуває стресу чи погіршення стану, що є передумовою для діагнозу», - пише автор.

Інший американський психолог, який вважає Трампа «озлобленим нарцисом», підписав петицію про зняття президента з посади. Ціла група фахівців у сфері психіатрії вважає, що мільярдер не здатний виконувати роботу президента через свою нестабільність. Таким чином вони порушили важливе «правило Голдвотер», що забороняє американським психіатрам давати публічні професійні коментарі без формальної експертизи. Вони вважають, мовляв, неетично продовжувати мовчати про те, що вони вважають небезпечною патологією.

За словами Камрана, психіатри з одного боку, зобов'язані захищати суспільство і людей, «що може бути особливо актуально, якщо президент США, людина у якої є доступ до кодів запуску ядерної зброї, приймає рішення, маючи психічний розлад». З іншого боку психіатр нагадує, що фахівців можуть використовувати для політичного тиску.

У Трампа все ж є кілька рис нарциса - роздуте почуття власної важливості, пристрасть до влади

«Я постійно займаюся психологічної оцінкою і знаю, наскільки вона важлива. Ми проводимо детальне клінічне опитування і записуємо специфічний набір спостережень – оцінку психічного стану. Знайомимося з усіма доступними медичними записами і шукаємо інші джерела інформації (наприклад, говоримо з родичами), щоб заповнити прогалини. Після збору цієї інформації та аналізу ознак або симптомів психічного захворювання, ми ставимо діагноз», – розповідає він.

Можна, звичайно, посперечатися, що формальної експертизи щодо президента не було, але наш суб'єкт більшу частину життя провів на публіці і у нас чимало інформації про нього, особливо після передвиборної кампанії. Спостереження протягом тривалого часу може бути найефективнішим способом збору інформації, щоб визначити психічний розлад. Коли для пацієнта характерна тривожність, але діагноз неясний, спостереження може дати більш переконливу відповідь, ніж формальне інтерв'ю. Ми досить довго спостерігали за Трампом, то чи можемо ми назвати діагноз?

На думку Камрана, психіатрів могли зобов'язати ділитися своїми побоюваннями щодо психічного стану політиків. Якщо офіційна особа виявляє чіткі ознаки психічного розладу, наприклад, психозу, і не отримує необхідної допомоги, психіатри повинні повідомити відповідним представникам влади заради блага цієї людини і суспільства, і провести експертизу. Тим не менш, це не наш випадок, і, незалежно від етичності своїх тверджень, ті, хто вважає Трампа психічно нездоровим, не мають рації з причин, які виклав Френсіс.

Як зазначає автор, у Трампа все ж є кілька рис нарциса - роздуте почуття власної важливості, пристрасть до влади, успіх і краса, потреба в захопленні й упевненість в тому, що йому всі винні. Але без тривожності й погіршення стану він просто не відповідає діагнозу психічний розлад.

«Більш того, спекулятивний діагноз «нарцисичний розлад», що передбачає нарцисизм, садизм, психопатію й агресію, не визнаний двома діагностичними посібниками, які використовують психіатри в всьому світі, тож його не можна брати до уваги».

На думку психіатра, супротивникам президента «варто відкласти ідею психічного захворювання у Трампа і зусилля, спрямовані на його відставку, зосередити в іншому напрямі, наприклад, на організації мирних протестів, законних претензій або сподіватися на швидкий імпічмент».

Наприклад, шокуючий указ (про заборону в'їзду мусульман - НВ) вписується в расистську політику головного стратега Трампа Стіва Беннона, але крім того - утримує президента серед героїв новин і розмов. Він і далі буде так поводитися, тому що нарцису необхідна постійна увага і захоплення, пише Ахмед.

«Фанатизм Трампа теж може бути результатом його нарцисизму: оскільки він вважає себе ідеальним, він може вважати свої особливості (білий, гетеросексуальний чоловік-християнин) найкращими. Тому він швидше буде захищати тих, хто володіє цими ж якостями, і шкодити іншим. А оскільки в його свідомості США стали продовженням його самого, то він продовжить посилювати свою домінуючу позицію, нехтуючи рештою світу».

На думку психіатра, навіть якщо заяви про психічний розлад Трампа помилкові, про його особливості не варто забувати, щоб розуміти і прогнозувати його дії.

Повну версію колонки Камрана Ахмеда читайте на The Guardian


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: