Дев'ять ознак того, що вам час змінювати роботу

Тревіс Бредбері: Не спалюйте мости, викладаючи всі причини відходу
Фото: The Sweeney Agency

Тревіс Бредбері: Не спалюйте мости, викладаючи всі причини відходу

Автор книги «Емоційний інтелект» і засновник компанії Smart Talent Тревіс Бредбері у колонці для World economic forum описує підказки, згідно з якими вам варто шукати сигнали, які показують, що настав час шукати нове місце

Якщо ви звичайна людина, то більшу частину свого життя проводите на роботі. Тому дуже важливо витрачати цей час на правильну компанію, дотримуючись правильної мети.

Погані умови роботи не обмежуються зарплатою або посадою, вважає Бредбері. Учасники списку Fortune 500 набагато частіше можуть відчувати незадоволення від роботи або плинність кадрів, аніж барісти в маленькому кафе. Чим більше на вас лежить відповідальність, і чим менше ви можете контролювати свою діяльність, тим вища ймовірність, що ви будете страждати. Згідно з дослідженням Американської психологічної асоціації, люди, які потрапляють під обидва критерії, схильні до виснаження, безсоння, тривожності і депресії.

Залишаючись на поганій роботій, ми шкодимо своїй кар'єрі. Так, приймати рішення про звільнення – болісно. Людина має знати, що чинить правильно. І у мене є добра новина новина: існують чіткі сигнали, коли варто рухатися далі.

Всім час від часу не подобаються понеділки, але якщо навіть при думці про роботу стає страшно, час іти

Компанія на межі закриття. Згідно з нещодавнім дослідженням, 71% малих бізнесів закриваються після 10 років роботи. Вимога затверджувати у вищих за посадою колег будь-які, навіть невеликі витрати, часті закриті зустрічі, відхід більшості старших менеджерів – все це причини для занепокоєння.

Немає можливості розвиватися. Дуже легко застрягти на роботі, особливо якщо людині подобається те, що вона робить. Проте, потрібно пам'ятати, що будь-яка робота повинна розвивати навички і робити вас ціннішим за роботодавця. Якщо ви перестали чомусь вчитися, час шукати щось нове.

Ви відстали від життя. Здається, що на роботі ви все дізнаєтеся останнім? Вас не кличуть на зустрічі? Ви рідко зустрічаєтеся з керівництвом і ніколи не чули про проект, який стосується інших? Швидше за все, вас не сприймають, як члена команди. А це погано для кар'єри.

Ви знаєте більше за начальника. Дуже дратує працювати на когось, хто знає і вміє менше за вас, але все набагато складніше. Якщо немає впевненості, що керівник компанії приймає правильні рішення і веде корабель у потрібному напрямку, то ви приречені на постійну тривогу. Крім того, якщо боси не знають, що роблять, то скоро ви можете опинитися зовсім без роботи.

У вас поганий бос і він не збираєтеся йти. Якщо вашого боса люблять топ-менеджери, ймовірно, час звільнятися. До того ж лукавий начальник може не просто псувати кожен день, але і використовувати вас, щоб просунутися самому і вам нашкодити.

Ви боїтеся йти на роботу. Всім час від часу не подобаються понеділки, але якщо навіть при думці про роботу стає страшно, час іти. Не потрібно продовжувати себе вмовляти, що це був просто поганий тиждень, якщо це погана робота, яка вам не підходить.

Якщо ви втратили пристрасть. Навіть якщо ви любите компанію, начальника, колег, робота того не варта, якщо ви її ненавидите. Пристрасть – складова успіху. Якщо у вас немає ентузіазму чи навіть байдужості до роботи, мабуть, настав час переглянути кар'єру.

У вас погіршився стан здоров'я. Жодна зарплата не варта здоров'я. Стрес на роботі може призвести до депресії, головного болю, частих хвороб або навіть гіршого.

Погіршилося особисте життя. Якщо ви занадто багато працюєте, переживаєте і нещасні при поверненні додому, час йти.

Підбиваючи підсумки, автор зазначає: якщо ви дійсно збираєтеся змінювати роботу, підійдіть до питання з розумом. Не спалюйте мости, викладаючи всі причини звільнення. Це може нашкодити пізніше. Краще просто пояснити, що йдете в пошуку нових можливостей. І знайдіть, будьте ласкаві.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: